Jakub Majerski tuż za podium ME!

0
696

Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) zajął czwarte miejsce w finale 100 m stylem motylkowym ostatniego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu w Budapeszcie.

Występ Majerskiego w Budapeszcie to potwierdzenie jego bardzo dobrej dyspozycji w tym sezonie. Podopieczny trenera Jakuba Karpińskiego już kilkukrotnie wypełnił minimum na Igrzyska Olimpijskie na swoim koronnym dystansie. W półfinale w Budapeszcie otarł się o rekord Polski (51,15 s), osiągając 51,18 s. W finale popłynął jeszcze szybciej, ustanawiając rekordowy rezultat 51,11 s.

Na zakończenie mistrzostw czwarte miejsce zajęła męska sztafeta 4×100 m stylem zmiennym z Majerskim i Jakubem Kraską (AZS Łódź) w składzie. Polacy poprawili rekord Polski – 3:32.82 i awansowali na drugie miejsce w rankingu olimpijskim sztafet, co przybliża ich do uzyskania kwalifikacji do Tokio.

W sobotę w finale 200 m stylem grzbietowym szósty był Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) – 1:57.05. Tuż za podium uplasowała się sztafeta mieszana 4×100 m stylem dowolnym, w której popłynęli między innymi Jakub Kraska i Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice), ustanawiając rekord Polski – 3:25.59.

Powody do radości w stolicy Węgier miał Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin). Po czwartym miejscu w finale 50 m stylem motylkowym w eliminacjach 50 m stylem dowolnym uzyskał rezultat lepszy od minimum olimpijskiego – 22,00 s.

Polacy w Budapeszcie zdobyli jeden medal. Wicemistrzynią Europy na 50 m stylem dowolnym została Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice), o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.