Niebieska czy czerwona? Bila, która zatrzyma się bliżej jacka, zdobywa punkt. Już w ostatni weekend maja w Zielonej Górze odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bocci. Trwają zapisy!

Boccia jest dyscypliną paralimpijską niemającą swojego odpowiednika w programie olimpijskim. Jest znana od co najmniej dwóch tysiącleci. Jako dyscyplinę adaptowano ją z włoskich bocce i francuskiego pentaque. Charakteryzując się prostotą zasad, boccia jest grą integracyjną, skierowaną do wszystkich osób z niepełnosprawnościami.

IMP AZS w bocci to ostatnie zawody przed wakacjami skierowane do pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Chęć udziału może zgłosić każda pełnoletnia osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów. Zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie ogólnym.

Dla zakwalifikowanych uczestników organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zawodników spoza Zielonej Góry i okolic (zamieszkanie powyżej 20 km od centrum miasta). Dla uczestników z Zielonej Góry i okolic (zamieszkanie poniżej 20 km od centrum miasta) organizator zabezpiecza wyżywienie w postaci obiadów w dniach 27.05 i 28.05. Uczestnicy na własny koszt przyjeżdżają na zawody. O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji i zgłoszenia dostępne na stronie internetowej projektu.

Od 2016 roku Akademicki Związek Sportowy wraz z AZS UZ Zielona Góra są organizatorami ogólnopolskich zmagań w bocci. Zawody realizowane są we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA
Plakat: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO