Integracyjny Festiwal Sportowy tuż tuż!

0
570

Zostało coraz mniej czasu na zgłoszenia na Integracyjny Festiwal Sportowy skierowany do studentów z niepełnosprawnościami, który odbędzie się w dniach 7-13.09.2020 w ośrodku AZS Wilkasy.

Podczas siedmiodniowego zgrupowania uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningach z przygotowania fizycznego i motorycznego. Zostaną także zapoznani z różnymi dyscyplinami paraolimpijskimi. Nie zabraknie również zajęć doskonalących umiejętności w ich wiodących dyscyplinach indywidualnych bądź drużynowych rozgrywanych w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

Do tej pory zespół IMP zorganizował dwie edycje obozu w 2016 oraz 2018 roku, w których wzięło udział blisko 60 uczestników. Podczas obozów studenci biorą udział w czterech blokach zajęciowych dziennie. Poranki rozpoczynają zajęciami wzmacniającymi, takimi jak fitness, pilates, czy stretching. Następnie uczestniczą w ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Największym zainteresowaniem cieszą się piłka nożna, tenis ziemny i stołowy, badminton, koszykówka, siatkówka i nordic walking. Przy sprzyjającej pogodzie organizatorzy proponują spływy kajakowe, rajdy rowerowe oraz turnieje siatkarskie i piłki nożnej. Urozmaiceniem są zajęcia na basenie, gry terenowe, a także zajęcia integracyjne oraz ogniska. W tegorocznej edycji zajęcia zostaną wzbogacone o naukę żeglarstwa. Mamy nadzieję, że nowa dyscyplina zgromadzi wielu pasjonatów wodnej przygody.

– Na obóz warto pojechać przede wszystkim dla wspaniałej atmosfery. Odbywa się on w bardzo malowniczym miejscu, w dodatku ze wspaniałymi ludźmi. Moim najlepszym wspomnieniem z wyjazdu jest przede wszystkim spływ kajakowy, gdzie wrażenia były niesamowite – komentuje Marlena Pogorzelczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Bardzo miło wspominam wycieczkę rowerową do Giżycka, gdzie była możliwość aktywnego spędzenia czasu połączonego ze zwiedzaniem miasta oraz podziwianiem krajobrazów – dodaje Aleksandra Pietrzak z Uniwersytetu Śląskiego.

Do udziału w obozie przygotowawczym przed rozpoczynającym się cyklem IMP AZS zapraszamy studentów z niepełnosprawnościami z polskich uczelni, będących członkami Akademickiego Związku Sportowego.

Zgłoszenia na obóz przyjmowane są do piątku 3.07.2020 za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie: http://imp.azs.pl/festiwal-sportowy/, gdzie umieszczone są również szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Archiwum IMP AZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here