Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS docenione w Brukseli

0
797

W maju 2022 w Brukseli odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród #BeInclusive, przyznawana przez Komisję Europejską. Jako zwycięzcy za rok 2020, reprezentanci AZS pojawili się na Gali, by opowiedzieć o programie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS oraz wręczyć nagrodę kolejnym wygranym.

W grudniu 2020 Komisja Europejska wyróżniła program IMP AZS jedną z trzech głównych nagród konkursu #BeInclusive. Ma on na celu wyłonienie europejskich inicjatyw wpływających pozytywnie na włączenie społeczne poprzez sport. Docenione zostały innowacyjność projektu i możliwość zainicjowania podobnych programów w innych krajach, w szczególności w sporcie akademickim.

Kontynuacją tej nagrody jest otrzymany od Komisji Europejskiej w 2022 grant na wsparcie Europejskich Igrzysk Akademickich, które nie tylko mają w swoim programie sportowym dyscypliny dla osób z niepełnosprawnościami, ale również w innych obszarach promować będą inicjatywy podobne do IMP AZS.

W lipcu w Łodzi odbędzie się szereg szkoleń oraz spotkań informacyjnych mających, które przybliżą kwestię sportu osób z niepełnosprawnościami większej liczbie odbiorców z całej Europy. Celem jest również potencjalna współpraca europejskich federacji sportu akademickiego w obszarze projektów europejskich.

Więcej informacji o konkursie #BeInclusive można znaleźć NA STRONIE PROJEKTU.