IMP AZS zadebiutują w Łodzi!

0
139

Mapa organizatorów Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS się powiększa. Już za dwa tygodnie sportowcy z niepełnosprawnościami po raz pierwszy zawitają do Łodzi, by wziąć udział w IMP AZS w podnoszeniu ciężarów.

Zawody odbędą się w dniach 22-24 października w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Organizatorem mistrzostw jest Klub Uczelniany AZS PŁ i Centrum Sportu PŁ. Program zmagań znajdziecie tutaj.

Uczestnicy będą rywalizować o medale w wyciskaniu sztangi leżąc. Kobiety powalczą w czterech kategoriach wagowych – do 50 kg, do 60 kg, do 70 kg i powyżej 70 kg, zaś mężczyźni w sześciu – do 55 kg, do 65 kg, do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg i powyżej 95 kg. Trwają zgłoszenia do zawodów, zgłoszenie należy wygenerować poprzez system dostępny na stronie. Wszystkie szczegóły organizacyjne zostały zawarte w komunikacie organizacyjnym. Regulamin ogólny Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS dostępny jest tutaj.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera Fundacja LOTTO, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski.