Tego jeszcze nie było! AZS poszerza swoją ofertę dla młodych działaczy, stawiających pierwsze kroki w sporcie akademickim. Na początku września w ośrodku AZS w Wilkasach odbędzie się pierwsza edycja AZS Lider Camp. 

Camp jest kierowany do członków AZS, którzy nie ukończyli 25. roku życia. Wydarzenie zaplanowano na 4-10 września w Wilkasach koło Giżycka. W programie znalazły się cztery moduły szkoleniowe – każdy uczestnik wybierze obszar tematyczny, który będzie zgłębiał podczas wykładów i warsztatów. Więcej szczegółów organizacyjnych znajdziecie TUTAJ.

O tym co było inspiracją do zorganizowania campu oraz o tym czego mogą spodziewać się jego uczestnicy opowiedział pomysłodawca nowej inicjatywy – Krzysztof Pszczółka, prezes AZS Politechniki Krakowskiej.

Skąd pomysł na organizację AZS Lider Camp?

– Wywodzę się i działam w AZSie, ale w trakcie studiów miałem długi epizod w samorządności studenckiej. Dzięki temu dość szeroko patrzę na całą działalność organizacyjną w środowisku akademickim i jej aktualny stan. Bez wątpienia jednym z największych wyzwań po pandemii jest spadająca liczba działaczy w środowisku studenckim, co odczuwamy również w samym AZSie. Samorządy studenckie starają się przyciągać do siebie ludzi szeroką ofertą rozwoju, szkolenia się w różnych obszarach, a przede wszystkim potrafią skutecznie przedstawić cele i wartości, które się z tym wiążą. Korzystając więc z dobrych praktyk i know-how postanowiliśmy zorganizować AZS Lider Camp, który jest inspirowany m.in. obozem „POLIgon” organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych. Naszym celem jest opracowanie kompleksowych programów szkoleniowych, które pozwolą mniej doświadczonym AZSiakom na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności. Dzięki temu nabiorą oni pewności siebie i chętniej będą podejmować się nowych wyzwań i zadań. Wierzymy, że pomoże to w zbudowaniu silnych struktur w wielu klubach uczelnianych.

Czego mogą się spodziewać uczestnicy AZS Lider Camp? Dlaczego warto wziąć udział w campie?

– Uczestnicy AZS Lider Camp mogą się spodziewać przede wszystkim merytorycznych paneli szkoleniowych, stojących na wysokim poziomie. Większość z nich będzie prowadzona w formie warsztatowej. Chcemy wśród tych młodych ludzi pobudzić pasję i kreatywność. Zależy nam na tym, aby mogli oni w kompleksowy sposób przygotować się do działalności w strukturach AZS i wyspecjalizować się w konkretnym obszarze. Poza tym istotną dla nas kwestią jest to, aby uczestnicy poznali się między sobą, dobrze zintegrowali i nawiązali nowe znajomości. Stąd też dołożymy wszelkich starań, aby każdy wieczór był wypełniony atrakcjami i integracjami. Będzie intensywnie!

Co oferuje program AZS Lider Camp?

– Program obozu AZS Lider Camp przewiduje cztery ścieżki rozwoju. Są to: finanse, promocja i media społecznościowe, organizacja wydarzeń sportowych oraz kształtowanie umiejętności liderskich. Ponadto pierwszego dnia wszyscy obozowicze przejdą wstępny blok szkoleniowy dotyczący budowania zespołu. Ma on na celu integrację i zapoznanie się między sobą. Uchylę również rąbka tajemnicy i zdradzę, że w trakcie całego obozu uczestnicy będą rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych oraz grach integracyjnych, które zostaną przygotowane przez kadrę obozową.

Kto poprowadzi szkolenia w ramach wspomnianych paneli?

– Szkolenia będą prowadzone przez osoby z różnych środowisk. Będą to zarówno przedstawiciele Akademickiego Związku Sportowego, jak również samorządności studenckiej. Zależy nam na tym, aby obozowicze mieli możliwość spojrzenia na tematykę swojej ścieżki z różnych perspektyw. Ze swojej strony mogę zapewnić, że do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych szkoleniowców, którzy mają ogromne doświadczenie w działalności oraz bardzo dobre referencje.

Trwają już zapisy na AZS Lider Camp – do udziału w campie możecie się zgłosić TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 sierpnia.