Ponad 700 dzieci weźmie udział w zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbędą się na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu. Gośćmi specjalnymi imprezy będą wybitni polscy pływacy Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski.

– Dla nas te zawody są szczególne. Odwiedzi nas dwóch wielkich mistrzów, wieloletnich zawodników AZS. Dla tych młodych adeptów pływania oni są idolami. Marzy nam się, żeby w przyszłości obecni uczestnicy OMDO zastąpili naszych mistrzów i żeby sami stawali na podium imprez rangi światowej – mówi dyrektor AZS Warszawa, który jest organizatorem zawodów, Rafał Jachimiak.

„Od Młodzika do Olimpijczyka” to cykl zawodów skierowanych do młodych adeptów pływania. Ich celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny oddziałowującej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, umożliwienie sprawdzenia umiejętności pływackich, zapoznanie z procedurami i atmosferą profesjonalnej imprezy pływackiej, a także integracja środowiska pływackiego. Zawody przeprowadzane są zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalniach 25 i 50-metrowych w sześciu kategoriach wiekowych (roczniki 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011).

Zmagania, które odbędą się w sobotę w Warszawie, to już drugie eliminacje w sezonie 2019/2020. Po kolejnych, które zaplanowane są na marzec, kwiecień i maj, 20 czerwca odbędzie się wielki finał.

– Radek Kawęcki wspomniał nam kiedyś, że bardzo żałuje, iż w czasach, gdy on zaczynał swoją karierę, nie było takiej imprezy, która w doskonały sposób służy szukaniu talentów i następców pływackich mistrzów – dodaje Jachimiak. Kawęcki to obecny mistrz kontynentu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Każdy, kto wystartuje w OMDO i zechce pójść w jego ślady, będzie mógł przymierzyć się do złota  wywalczonego niedawno przez zawodnika AZS AWF Warszawa w Glasgow.

Z kolei Korzeniowski, który w sobotę również będzie dekorować najlepszych zawodników, to jeden z najbardziej utytułowanych polskich pływaków w historii, który niedawno zapowiedział wznowienie kariery i walkę o swoje piąte igrzyska.

Ambasadorem zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” jest inny reprezentant Polski Filip Wypych. Zawody współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu oraz Miasta Stołecznego Warszawa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Partnerem OMDO jest także Polski Związek Pływacki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj