Gala po Śląsku

0
1179

– Już po raz dziesiąty spotykamy się na naszej gali. Bardzo się cieszę, że to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu AZS-u Katowice – mówił Prezes AZS Katowice Bogusław Oleksy podczas Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, która w środę, 16 października, odbyła się w katowickim Kinoteatrze Rialto.

– Za nami naprawdę dobry rok śląskiego środowiska akademickiego, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Sezon 2019/2020 za sprawą dwóch dużych wydarzeń sportowych zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Mam nadzieję, iż majowe AMPy w Lekkiej Atletyce na Stadionie Śląskim oraz październikowe Akademickie Mistrzostwa Świata w Boksie pokażą siłę katowickiego AZS-u – mówił Prezes AZS Katowice.

Podczas gali tradycyjnie nagrodzono najlepsze uczelnie w cyklu Akademickich Mistrzostw Śląska. W klasyfikacji generalnej oraz medalowej zwyciężyła gliwicka Politechnika Śląska, wyprzedzając Uniwersytet Śląski i AWF Katowice. W klasyfikacji uczelni niepublicznych po raz trzeci z rzędu triumfowała Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej.

W trakcie gali wręczono także wyróżnienia indywidualne. Ze srebrnymi odznakami AZS Kinoteatr Rialto opuścili: Marta Borówka, Sebastian Chlebik, Agnieszka Grochowska, Piotr Gulka, Anna Kłos, Beatrycze Niebieszczańska i Renata Szymczyk. Z kolei odznaki złote powędrowały w tym roku do Pauli Broncel, Ivety Gałki oraz Damiana Machury. Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano Martynę Swatowską (AZS AWF Katowice), brązową medalistkę w szermierce podczas Letniej Uniwersjady 2019 w Neapolu.

Jak co roku nie mogło oczywiście zabraknąć Śląskich Gryfów. Podczas tegorocznej gali trzy statuetki odebrali przedstawiciele AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po dwie – kluby AZS AWF Katowice oraz AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Poniżej pełna lista nagrodzonych.

Śląskie Gryfy:

  1. Sportowe Wydarzenie Roku – Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie (AZS UŚ Katowice)
  2. Wydarzenie promujące AZS – V Największy Spływ Studencki na Śląsku (KU AZS UE Katowice)
  3. Pracownik Studium WFiS – Adam Górnik (AZS UŚ Katowice)
  4. Trener Roku – Maciej Kostrzewa (AZS AWF Katowice)
  5. Sukces Sportowy Roku – Drużyna Piłki Ręcznej Kobiet AWF Katowice (złoty medal AMP)
  6. Odkrycie Roku – Sebastian Korus (AZS UŚ Katowice)
  7. Człowiek Roku – Kajetan Suchecki (KU AZS UE Katowice).

Część oficjalną uroczystości zakończyło wręczenie Nagród Prezesa AZS Katowice. Statuetkę za najlepszą fotografię roku 2018/2019 odebrała Weronika Urbańczyk, z kolei za najlepszy projekt graficzny – Agnieszka Jakimiec. Wyróżnienie Roku powędrowało do Aleksandry Bańbor, studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, za rekordową liczbę startów w Akademickich Mistrzostwach Polski i Śląska. Wyróżnieniem Specjalnym Prezesa AZS Katowice uhonorowana została Katarzyna Szemes-Rozmus, świętująca 10-lecie pracy w AZS.

Tegoroczną Galę Śląskiego Sportu Akademickiego uświetnił występ football freestylerów – duetu Invasion Tricks. Uroczystość poprowadził Dawid Biały.

Tekst: Mateusz Bula

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj