W minioną niedzielę zawodnicy z niepełnosprawnościami mieli okazję spróbowania swoich sił w nowej, ciekawej dyscyplinie. Na obiektach sportowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbył się turniej pokazowy IMP AZS w Showdown.

Dyscyplina ta przypomina tenis stołowy, połączony z cymbergajem. Rozgrywka odbywa się na specjalnym stole obramowanym bandami. Gra się piłką z tworzywa sztucznego z dzwoneczkiem w środku, którą odbija się drewnianymi rakietkami. Ręce graczy chronione są przed uderzeniem piłeczki przez specjalne rękawice. Pomiędzy zawodnikami znajduje się pionowy ekran, który rozdziela stół na dwie połowy. W trakcie gry noszą opaski na oczy i polegają wyłącznie na zmysłach słuchu i dotyku.

W inauguracyjnych zmaganiach najlepszy okazał się Karol Ratusiński z WSG Bydgoszcz, zaś kolejne miejsca zajęli reprezentanci UAM Poznań – Anna Kwiecińska na drugim, a na trzecim Konrad Rocławski.

Więcej zdjęć dostępne na stronie: www.imp.azs.pl

Zawodnicy przyjęli nową dyscyplinę z dużym entuzjazmem. Wysoce prawdopodobne, iż Showdown na stałe zagości w kalendarzu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

Ostatnie w tym roku zawody z cyklu IMP AZS odbędą się w pierwszy weekend grudnia w Gdańsku. W stolicy województwa pomorskiego sportowcy z niepełnosprawnościami zawalczą o medale w tenisie stołowym.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Georgina Myler