Forma idzie w górę

0
754

Malwina Kopron wygrała zawody Folksam Grand Prix 2019 w Göteborgu. Zwycięstwo cieszy, ale co ważniejsze ‒ widać poprawę formy u młociarki AZS UMCS Lublin. Główne imprezy sezonu dopiero przed nią.

Do rywalizacji w Szwecji zgłosiło się siedem zawodniczek. Cztery z nich przekroczyły już w tym sezonie granicę 70 metrów. Najgroźniejsze w stawce wydawały się Rosjanka Sofiya Palkina (w 2019 ‒ 72,18 m) oraz Amerykanka Jeneah Stewart zgłoszona do rywalizacji z rezultatem 75,43 m. Najlepszy tegoroczny wynik Kopron to 71,55 m, ale ostatnie występy Polki obfitowały w próby spalone oraz te poniżej bariery 70 metrów.

Tym razem było inaczej – już od pierwszej kolejki Kopron prezentowała się dobrze. Na początek uzyskała 70,28 m i objęła prowadzenie w konkursie. Ponad 70-metrowy wynik osiągnęła także w kolejnym rzucie ‒ 70,04 m. Na pozycji liderki umocniła się w trzecim podejściu ‒ 71,26 m. Rywalki nie potrafiły zbliżyć się do tego wyniku. Faworyzowana Stewart spaliła trzy pierwsze rzuty. To samo przydarzyło się Polce w dwóch następnych seriach. Najlepszą swoją konkursową próbę Kopron wykonała na zakończenie zawodów, posyłając młot na odległość 71,37 m. Zawodniczka AZS UMCS Lublin z takim wynikiem wygrała zawody w Göteborgu. Na drugim stopniu podium stanęła Stewart – 68,54 m, a trzecia była Palkina – 68,12 m.

Teraz przed Kopron start w Mistrzostwach Polski, a już na przełomie września i października Mistrzostwa Świata w Doha. Zawodniczka AZS UMCS Lublin walczy także o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku, które wynosi 72,50 m.

Tekst: Kamil Wojdat

Fot. Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj