Felix Pigeon z trzema medalami MP w short tracku w Gdańsku!

0
173

Felix Pigeon zdobył trzy medale mistrzostw Polski w short tracku, które w weekend były rozgrywane w Gdańsku. Dla 21-latka z AZS Politechniki Opolskiej był to debiut w krajowym czempionacie.

Pigeon, który w tym sezonie rozpoczął starty w polskiej kadrze narodowej, stanął na podium dwóch indywidualnych konkurencji. W sobotę łyżwiarz AZS Politechniki Opolskiej był drugi na 1500 metrów, podobnie jak dzień później na 1000 metrów. W obu przypadkach Pigeon może mówić o sporym pechu, gdyż na ostatnich okrążeniach tracił prowadzenie na rzecz przyszłego mistrza Michała Niewińskiego (Juvenia Białystok). 21-latek startował również na dystansie 500 metrów, ale zajął 27. miejsce. Bardzo dobre wyniki na dłuższych dystansach sprawiły, że Pigeon zajął też trzecią pozycję w klasyfikacji wieloboistów.

MP w short tracku w Gdańsku były ostatnią imprezą w tym sezonie. Pigeon zakończył go z dorobkiem dwóch medali mistrzostw Europy (srebro w mikście, brąz w sztafecie męskiej) oraz jednym mistrzostw świata (brąz w sztafecie męskiej).