Emilia i Michał na nowej drodze życia

0
1954

Od kilku dni społeczność Akademickiego Związku Sportowego ma w swoim gronie nową parę małżeńską. 30 kwietnia w Braniewie sakramentalne „Tak” powiedzieli Emilia Ankiewicz oraz Michał Obukowicz związani z Klubem Sportowym AZS-AWF Warszawa.

Ceremonia ślubna odbyła się w Bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. Piękna uroczystość miała swoje akcenty sportowe – biblijne odniesienie w kazaniu „w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem” a także szpaler przygotowany przez grupę gości reprezentujących sędziów piłkarskich blisko związanych z jedną z profesji pana młodego. Warto dodać, że początek tego związku miał miejsce na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa.

Nowożeńcom życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i wspólnego, udanego biegu po kolejne sukcesy prywatne, sportowe, zawodowe. Radujemy się waszym szczęściem i gratulujemy zdobytego „złota”, które teraz będzie wam towarzyszyć na co dzień.

Koleżanki i Koledzy
z Akademickiego Związku Sportowego

Emilia Ankiewicz-Obukowicz – polska lekkoatletka reprezentująca kolejno barwy: Zatoki Braniewo, AZS AWFiS Gdańsk i AZS-AWF Warszawa (od 2013 roku). W jej sportowej kolekcji medalowej bardzo mocno lśni srebro zdobyte na Uniwersjadzie Letniej w Gwangju (2015), w konkurencji 400 m przez płotki. Rok później Emilia reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie startując w swojej koronnej konkurencji dotarła do etapu półfinałów z rekordem życiowym 55,89.

Michał Obukowicz – jeden z najzdolniejszych sędziów piłkarskich młodego pokolenia, obsadzany w spotkaniach piłkarskiej ekstraklasy a także rozgrywkach rangi międzynarodowej. Od lat związany z Akademickim Związkiem Sportowym, pełniący obecnie rolę Wiceprezesa i Dyrektora Klubu AZS-AWF Warszawa.

Foto: Karol Bannach