Drużyna English Perfect KS AZS UWM Olsztyn z kompletem dziewięciu zwycięstw zakończyła rundę jesienną w I lidze tenisa stołowego kobiet i jest liderem grupy północnej tych rozgrywek. Celem na wiosnę będzie awans do Ekstraklasy.

Swoje domowe spotkania drużyna English Perfect KS AZS UWM Olsztyn rozgrywa w hali Warmińsko-Mazurskiego Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej w Olsztynie (przy ul. Opolskiej 3). To nowy obiekt, który został udostępniony w październiku tego roku. Olsztynianki wygrały wszystkie dziewięć spotkań i jak przyznaje Anita Merchel-Rutkowska z AZS UWM, zawodniczki liczą na utrzymanie dobrej passy w drugiej części sezonu.

Mamy nadzieję, że żadna z zawodniczek nie zostanie dotknięta nieplanowaną kontuzją i będziemy mogły powalczyć o awans. Trzon zespołu stanowią: Karolina Pęk i Kasia Ślifirczyk. Obie rozegrały po 18 pojedynków (z czego wygrały 16). Zatem ich skuteczność to 89 procent! Drużyna wspierana była także przez Aleksandrę Jarkowską (7 zwycięstw w 11 pojedynkach). A najwyższą skutecznością wykazała się Aneta Olendzka. Na dziesięć rozegranych pojedynków wygrała… wszystkie! przyznała reprezentantka klubu z Kortowa.

W zespole jesienią grała także studiująca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Wiktoria Wrzosek (4 zwycięstwa w 9 spotkaniach). W szerokim składzie AZS znajdują się m.in Liu Wenwen i Dong Rui Fang.

Z Anitą Merchel-Rutkowską rozmawiał Szymon Świniarski z Radia UWM FM. Posłuchajcie rozmowy!