Dwa srebrne medale w rywalizacji drużyn to dorobek polskiej reprezentacji w trzecim dniu rozgrywanych w Amsterdamie Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim. W sumie biało-czerwoni mają na swoim koncie już sześć medali – jeden złoty, cztery srebrne i jeden brązowy.

Jako pierwsza w czwartek na podium stanęła kobieca drużyna w składzie Magdalena Czyszczoń, Karolina Gąsecka i Olga Kaczmarek. Polki przegrały tylko z Holenderkami.

– Jestem bardzo dumna z dziewczyn, że możemy dziś stanąć na podium, tym bardziej, że to moje ostatnie akademickie mistrzostwa – mówiła Czyszczoń, która w Amsterdamie zdobyła też srebrny medal na dystansie 5000 metrów.

Najmłodsza w ekipie Olga Kaczmarek nie ukrywała, że były ciężkie momenty w trakcie biegu. – Gdy dziewczyny były na swojej zmianie musiałam się z nimi kontaktować, żeby troszeczkę na mnie poczekały, bo te dłuższe dystanse to jednak nie są moje kategorie. Ale jako drużyna spisałyśmy się bardzo dobrze – mówiła.

– Zrobiłyśmy na pewno dużo dobrej roboty, tym bardziej, że do Holenderek zabrakło nam naprawdę niezbyt dużo. Zdarzało nam się trenować w takich warunkach, więc byłyśmy na nie przygotowane – dodała Karolina Gąsecka.

Chwilę po rywalizacji kobiet na lód wyszły męskie drużyny. Polacy jadący w składzie Marcin Bachanek, Dawid Burzykowski, Szymon Palka ulegli tylko Rosjanom, pokonując za to m.in. Holendrów, którzy skończyli na trzecim miejscu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ udało nam się minimalnie wygrać z Holendrami. Szkoda tego pierwszego miejsca, bo było nas na to stać, ale niestety Rosjanie z nami wygrali – mówił Palka, który poprzedniego dnia późnym wieczorem rywalizował na 10 tysięcy metrów i miał prawo odczuwać jeszcze zmęczenie.

– Dzisiaj nogi były w miarę ok, a myślałem, że będzie gorzej, bo po wczorajszej dziesiątce czułem mocne zmęczenie. Chciałem się dziś zrewanżować, bo na moich koronnych dystansach pięciu i dziesięciu kilometrów byłem czwarty – dodał.

Niestety, nie powiodło się naszym reprezentantom na dystansie 1000 metrów, choć znów byli bardzo blisko – Kaja Ziomek zajęła czwarte, a Andżelika Wójcik piąte miejsce. Na 15. pozycji sklasyfikowano Olgę Kaczmarek.

Mistrzostwa potrwają do piątku. Ostatniego dnia imprezy odbędzie się rywalizacja w mieszanym drużynowym sprincie oraz w biegach ze startu wspólnego. Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS. Udział w Akademickich Mistrzostwach Świata wspiera Ministerstwo Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj