Drużyna polskich szpadzistów zajęła szóste miejsce w rywalizacji w ramach 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Biało-czerwoni walczyli o awans do strefy medalowej, ale w ćwierćfinale ulegli późniejszym złotym medalistom – Włochom.

Start naszej drużyny szpadzistów (w składzie: Piotr Szczepanik, Krzysztof Kaczkowski, Krzysztof Kajor i Kacper Nowinowski) zaczął się od bardzo udanego pościgu w starciu z gospodarzami imprezy. Polacy przegrywali już 8 punktami, jednak w ostatnich pojedynkach odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Zwyciężyli z Chińczykami 45:43. Biało-czerwoni byli jedno starcie od medalu, ale trafili na świetnie dysponowanych Włochów – ci wygrali wyraźnie, bo 45:30. Później Italia wywalczyła złote medale. Polacy powalczyli jeszcze o miejsca 5-8, najpierw wygrali 45:41 z Niemcami, a o piątą lokatę przegrali minimalnie z Węgrami 44:45.

Z kolei drużyna naszych szpadzistek odpadła w 1/16 finału po porażce 35:46 z Ukrainą.

Start biało-czerwonych w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu wspierają m.in. sponsor główny Akademickiego Związku Sportowego PZU S.A., a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Do tej pory Polacy zdobyli w Chengdu dwadzieścia pięć medali – złote wywalczyli pływacy Kamil Sieradzki, Dominik Dudys, Mateusz Chowaniec i Jakub Kraska (sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym) oraz indywidualnie dwa Kamil Sieradzki (200 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem dowolnym) i Adela Piskorska (100 metrów stylem grzbietowym), lekkoatleci (dwukrotnie) Nikola Horowska (skok w dal i bieg na 200 metrów), Oskar Stachnik (rzut dyskiem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), srebrne lekkoatleci Magdalena Bokun (skok w dal), Szymon Mazur (pchnięcie kulą) i Marlena Granaszewska (bieg na 200 metrów), pływacy Jakub Majerski (50 metrów stylem motylkowym), Jan Kałusowski (100 metrów stylem klasycznym) oraz Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Kacper Stokowski i Jakub Majerski (sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym), a brązowe strzelec Oskar Miliwek (pistolet szybkostrzelny 25 metrów), taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz (kat. -57kg), drużyna taekwondzistek Patrycja Adamkiewicz, Aleksandra Kowalczuk, Julia Sereda i Łucja Oleszczuk, judoka Kacper Szczurowski (kat. +100kg), pływacy Dominika Sztandera (100 metrów stylem klasycznym) i Mateusz Chowaniec (100 metrów stylem dowolnym), florecista Jan Jurkiewicz i lekkoatleci Dawid Piłat (rzut młotem), Aleksandra Śmiech (rzut młotem), Adrianna Laskowska (trósjkok) i Krzysztof Kiljan (bieg na 110 metrów przez płotki).