Derby AZS dla Poznania

0
695

Koszykarki Enei AZS Poznań na własnym parkiecie w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej odprawiły z kwitkiem zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej. Odniosły tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet.

O zwycięstwie zespołu z Poznania 68:55 zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa meczu, w której Enea AZS zaprezentował doskonałą skuteczność i mądrą grę taktyczną. Zespół z Gdańska chwilami był tylko tłem dla poznanianek. W tej części meczu wyróżniła się Aleksandra Parzeńska, studentka Politechniki Poznańskiej (80% celnych rzutów z gry w całym meczu), która w spotkaniu z gdańszczankami okazała się niekwestionowaną liderką zespołu gospodyń.

W drugiej części spotkania zespoły straciły impet, grały mało skutecznie (wynik tylko 10:10 w trzeciej kwarcie) i mało efektownie, a rywalizacja na parkiecie przyjęła już wyrównany charakter.

Tym samym rosną szanse Enei AZS Poznań na awans do fazy play off, a zdaniem trenerów realne staje się nawet zajęcie szóstego miejsca w BLK po fazie zasadniczej.

W kolejnym meczu poznanianki zmierzą się w najbliższą sobotę własnym parkiecie z zespołem Ślęzy Wrocław. Znów są faworytkami tego spotkania, tym bardziej że drużynę AZS wzmocni Serbka, Nina Bogicević, właśnie pozyskana z Ensimo Lugo (Hiszpania).

Enea AZS Poznań – DGT AZS Politechnika Gdańska 68:55 (22:12, 18:16, 10:10, 18:17). Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły: Aleksandra Parzeńska – 19, Tiffany Brown – 18, Jovana Popović – 16.

Nadesłał: Piotr Kuś