Bez niespodzianek w V kolejce

0
180

Wraz z początkiem nowego roku zbliżamy się do kluczowych momentów w rywalizacji o awans do fazy wiosennej i na University Esports Masters. Miniona runda przyniosła nam zwycięstwa faworytów – m.in. Politechniki Gdańskiej nad Uniwersytetem Adama Mickiewicza w niedzielnym meczu kolejki, przy okazji którego zadebiutował kolejny caster w historii Edu Esports – Piotr “Remigiusz” Jagodziński.

 LEAGUE OF LEGENDS

Zmagania na Summoner’s Rift poszły po myśli drużyn z czołówki tabel wszystkich grup, z małym wyjątkiem w grupie trzeciej. Tamtejszy lider – Politechnika Krakowska – podzielił się punktami z Politechniką Poznańską, tworząc tym samym przestrzeń dla Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na zgarnięcie pierwszego miejsca w nadchodzących kolejkach.

Walka o pierwsze miejsce ma niebagatelne znaczenie, jako że tylko najlepsze zespoły zawalczą w barażach o dwa sloty reprezentatnów Polski na University Esports Masters. Na wiosnę będzie co prawda jeszcze jedna szansa na dołączenie do europejskiej elity, ale wywalczenie awansu już teraz pozwoli rozegrać więcej międzynarodowych meczów, ze względu na udział w fazie grupowej turnieju.

Na ten moment, oprócz drużyny z Krakowa, do barażów kwalifikują się Uniwersytet Gdański i Politechnika Wrocławska, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Będące tuż za ich plecami Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Gdańska mają do rozegrania zaległy mecz, a bezpośrednie starcie o fotel lidera odbędzie się już w tym tygodniu.

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

Pewne zwycięstwa faworytów oglądaliśmy także we wszystkich starciach dywizji CS:GO. Kwestia awansu do fazy wiosennej nie jest jeszcze rozstrzygnięta – realne szanse na 8 premiowanych miejsc ma aktualnie 11 drużyn, także emocje będą nam towarzyszyć do końca siódmej, finalnej kolejki bieżącego etapu.

Kolejna runda AZS Edu Esports startuje już jutro. Na ten moment potwierdzone transmisje na twitch.tv/esports_assoc prezentują się następująco:

  • wtorek, 12 stycznia, 20:00 – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego vs Uniwersytet Wrocławski (CS:GO)
  • czwartek, 14 stycznia, 19:00 – Akademia Górniczo-Hutnicza vs Uniwersytet Gdański (LoL)
  • niedziela, 17 stycznia, 18:00 – Politechnika Gdańska vs Politechnika Wrocławska (LoL)
  • niedziela, 17 stycznia, 19:30 – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych vs Politechnika Krakowska (LoL)