Czym skorupka za młodu…

0
419

W niedzielę 26 września w Zielonej Górze odbył się turniej futsalu dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mini-Euro 2021”. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego jako lider futsalu w województwie lubuskim zorganizował zawody, by zachęcić młodzież do spróbowania swoich sił poza trawiastymi boiskami. W kategoriach młodzik i trampkarz wzięło udział w sumie osiem drużyn z Przylepu, Krosna Odrzańskiego, Zbąszynka, Jasienia i Lubska. Drużyny, które na co dzień obcują z piłką na otwartej przestrzeni miały okazję rywalizować i rozwijać horyzonty w tym dniu na hali przy ul. Szafrana.

Zawody obejmowały 3 rundy, w których rozgrywały się dwa dwunastominutowe spotkania w obu kategoriach wiekowych, tak żeby wszystkie zespoły miały szansę zagrać według zasady „każdy z każdym”. Turniej rozpoczął się spotkaniem młodzików Stali Jasień i Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej, które to drużyna ze Zbąszynka wygrała pewnym wynikiem 3:0. Następnie w serii meczów I rundy młodzicy z Lubska wygrali 3:1 ze składem z Przylepu. Mecze w kategorii trampkarzy przebiegły za to znacznie spokojniej. Tęcza Krosno Odrzańskie zremisowała bezbramkowo ze Zbąszynecką Akademią Piłkarską, a MUKS Hat-Trick Lubsko wygrało jednym trafieniem z trampkarzami TS Przylep.

Pierwszy mecz II rundy przyniósł kolejne zwycięstwo drużynie z Lubska, co jednak oznaczało przegraną Zbąszynka, który z bilansem 1:1 rozpoczął trzecią rundę. Następne spotkanie po walce do końca TS Przylep zremisował ze Stalą Jasień wynikiem 2:2. W kategorii trampkarzy piłkarze nadrobili ilość bramek po I rundzie, w której tylko raz mogliśmy zobaczyć piłkę w siatce. Akademia Piłkarska ze Zbąszynka wygrała pięcioma bramkami z MUKS Hat-Trick Lubsko, za to Przylep dwoma bramkami zapewnił sobie zwycięstwo nad Tęczą Krosno Odrzańskie.

Ostatnia – trzecia runda rozstrzygnęła drabinkę turnieju. Rozpoczęła się największym wynikiem turnieju, ponieważ młodzicy z Akademii Piłkarskiej zwyciężyli wynikiem 6 do 0 z TS Przylep. Następnie rozegrane zostały dwa mecze zakończone wynikiem 3:0. Drużyna młodzików z Lubska wygrała nad Stalą Jasień, a trampkarze ze Zbąszynka pokonali TS Przylep. Ostatni mecz Mini-Euro 2021 rozegrały składy Tęczy Krosno Odrzańskie i MUKS Hat-Trick Lubsko. Trafiając dwa razy do bramki przeciwników Tęcza uplasowała się na 2. miejscu jednocześnie ustawiając drużynę z Lubska na 3. miejscu w kategorii trampkarzy.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a podczas oficjalnej dekoracji oprócz pucharów wręczone zostały statuetki dla najlepszych zawodników w każdej z drużyn. Tegoroczna edycja zawodów przyniosła wiele emocji. Futsal, jako jedna z najbardziej dynamicznych gier, pozwolił zdobyć uczestnikom nowe umiejętności, które z pewnością okażą się przydatne również w grze na boisku trawiastym.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria młodzik:
I miejsce – MUKS Kat-Trick Lubsko (MVP – Franciszek Franczak)
II miejsce – Zbąszynecka Akademia Piłkarska (MVP – Radek Potrzeba)
III miejsce – Stal Jasień (MVP – Jan Kapusta)
IV miejsce – TS Przylep (MVP – Oliwier Wyrwa)

Kategoria trampkarz:
I miejsce – Zbąszynecka Akademia Piłkarska (MVP – Michał Jaśkowiak)
II miejsce – Tęcza Krosno Odrzańskie (MVP – Kamil Matuszewski)
III miejsce – MUKS Kat-Trick Lubsko (MVP – Dawid Gajewski)
IV miejsce – TS Przylep (MVP – Tobiasz Grad)

Zadanie współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Lubuskiego

Tekst i foto: Tomasz Ostrowski/Ostry Kadr