Czwarte miejsce judoków AZS Łódź na MŚ!

0
1245

Zawodnicy AZS Łódź Anna Jagiełło i Leszek Piąstka zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w judo kata, które w dniach 26-27 października odbyły się w Lizbonie. To życiowy sukces łodzian, którzy już od kilku lat bardzo dobrze spisują się w imprezach międzynarodowych w judo kata.

W światowym czempionacie w Portugalii wzięło udział ponad 200 zawodników z 26 krajów. Impreza tej rangi została rozegrana po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną.

Łodzianie osiągnęli najlepszy w historii wynik w kategorii seniorów w historii polskiego judo kata. W konkurencji Kodokan Goshin Jutsu zajęli czwarte miejsce, tracąc niewiele punktów do brązowego medalu. W drodze do finału i w samym finale polska para pokonała znakomite duety, w tym m.in. medalistów mistrzostw świata i Europy z Hiszpanii, Belgii i Włoch.

To kolejny sukces zawodników AZS Łódź, wspieranych od lat przez Uniwersytet Łódzki, na arenie międzynarodowej. W 2018 roku Anna Jagiełło i Leszek Piąstka w 2018 roku ukończyli mistrzostwa świata w Cancun w Meksyku na piątym miejscu, a rok później zajęli siódmą lokatę w koreańskim Chungju. W tym roku łodzianie zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w Józefowie i są aktualnymi podwójnymi mistrzami Polski.

W Lizbonie w kategorii juniorów historyczny pierwszy medal wywalczyła para Aleksandra Masternak i Patryk Urban, trzecia w konkurencji Nage no Kata.