Cztery medale naszych kajakarzy w PŚ w Szeged

0
397

Nasi kajakarze zdobyli cztery medale w Pucharze Świata w sprincie kajakowym, który w weekend był rozgrywany w węgierskim Szeged. Drugie miejsce w rywalizacji K1 1000 metrów zajęła Justyna Iskrzycka, a w K2 500 metrów – Martyna Klatt. Brązowe medale w K1 i C1 wywalczyli natomiast Anna Puławska i Wiktor Głazunow.

W sobotę azetesiacy wywalczyli trzy krążki. Świetnie w finale A na 1000 metrów w Szeged spisały się nasze kajakarki. Stawce w tym biegu długo przewodziła Justyna Iskrzycka. W drugiej części biegu zawodniczka AZS AWF Katowice utraciła prowadzenie na rzecz Isabeli Contreras. Finalnie Hiszpanka jako pierwsza pokonała linię mety, a Polka była druga. – Bardzo się cieszę z tego miejsca, ale ten bieg był dla mnie tylko rozgrzewką przed kolejnymi – powiedziała po finale Iskrzycka. Jako trzecia w tym wyścigu przypłynęła Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.), która wcześniej startowała w K1 500 metrów. Aktualna mistrzyni Europy była trzecia w finale B.

Brązowy medal w konkurencji olimpijskiej wywalczył z kolei Wiktor Głazunow. Kanadyjkarz AZS AWF Gorzów Wielkopolski finiszował w C1 1000 metrów za plecami Rumuna Catalina Chirili, aktualnego mistrza świata i Europy, oraz Niemca Conrada Schreibera. – Szczęście mnie rozpiera, że mogłem zdobyć medal na dystansie 1000 metrów, mając za rywali tak wybitnych zawodników – mówił tuż po biegu Głazunow, który w niedzielę w finale C2 500 metrów z Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) był siódmy.

W niedzielę medal w K2 500 metrów zdobyła za to Martyna Klatt (AZS AWF Poznań). Multimedalistka ubiegłorocznych młodzieżowych MŚ i ME wspólnie z Heleną Wiśniewską pokonały metę tuż za plecami faworytek z Nowej Zelandii – Lisy Carrington i Alicii Hoskin.

Kolejny start czeka naszych kajakarzy w PŚ w Poznaniu (26-28 maja).