Czarne czy białe?

0
359

Damian Mordal z Politechniki Wrocławskiej zdominował Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Szachach. W Dąbrowie Górniczej o tytuł mistrza walczyli reprezentanci z niepełnosprawnościami z 12 uczelni wyższych.

Do szachowej rywalizacji w miniony weekend zasiedli zawodnicy studiujący na Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Zielonogórskim, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnice Częstochowskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Do udziału w IMP AZS zgłosiło się czterdziestu graczy. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Politechniki Wrocławskiej, Damian Mordal. Srebrny medal, podobnie jak przed rokiem, zdobył Adam Tkaczyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na trzecim miejscu turniej ukończył Paweł Słaby z UE Katowice.

Klasyfikacja indywidualna TOP-9 IMP AZS w Szachach:

1. Damian Mordal – PWr Wrocław
2. Adam Tkaczyk – UŚ Katowice
3. Paweł Słaby – UE Katowice
4. Andrzej Michalak – PWr Wrocław
5. Paulina Kawecka – UP Lublin
6. Michał Baran – UE Katowice
7. Konrad Rocławski – UAM Poznań
8. Adrianna Barańska – AWF Katowice
9. Aleksandra Pietrzak – UAM Poznań

Znakomite wyniki duetu Mordal-Michalak zapewniły zwycięstwo uczelni z Dolnego Śląska w klasyfikacji drużynowej. Za nią uplasowała się para z UE w Katowicach, zaś brąz wywalczyli reprezentanci poznańskiego UAMu.

Podium drużynowe IMP AZS w Szachach:

1. Politechnika Wrocławska
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
3. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

W pierwszy weekend listopada blisko sześćdziesięciu zawodników z niepełnosprawnościami spotka się w Poznaniu. Tym razem akademicy powalczą o tytuł Integracyjnego Mistrza Polski AZS w Pływaniu.

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Więcej zdjęć dostępnych na stronie www.imp.azs.pl.

Zdjęcia: Michał Walusza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here