Chłopak z plakatu

0
661

W najbliższy weekend w Łodzi odbędzie się turniej półfinałowy strefy A w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Tegoroczne rozrywki w badmintona promuje na plakacie student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Aleksander Jabłoński.

Swoją przygodę z badmintonem rozpocząłem w wieku ośmiu lat. W pierwszej klasie tata zaprowadził mnie na zajęcia z badmintona do klubu UKS Hubal Białystok, który mieści się przy Zespole Szkół nr 6 w Białymstoku, gdzie chodziłem do szkoły podstawowej.  

Już dwukrotnie startowałem w Akademickich Mistrzostwach Polski. Przed rokiem z drużyną AWF Warszawa zdobyliśmy złoty medal. Celem na ten rok jest oczywiście obrona tytułu Akademickiego Mistrza Polski.   

Mój największy dotychczasowy sukces w karierze to piąte miejsce Mistrzostw Europy juniorów w grze podwójnej. Oczywiście jestem także dumny ze wszystkich medali, jakie zdobyłem na turniejach międzynarodowych czy na Mistrzostwach Polski. Dążę do tego, by każdego dnia być coraz lepszym zawodnikiem i stawać na podium zarówno na zawodach w Polsce, jak i za granicą. Chcę godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. 

Aleksander Jabłoński – wychowanek i reprezentant UKS Hubal Białystok, student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne