Cel jest taki sam

0
506

Po półfinałach AMP w futsalu kobiet, które zainaugurowały tegoroczny cykl Akademickich Mistrzostw Polski, nadszedł czas na turnieje półfinałowe w futsalu mężczyzn. Rywalizacja w strefie B, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się w Łodzi.

O bilety do finału w Poznaniu powalczy jedenaście zespołów. Do udziału w turnieju zgłosiło się pięć drużyn z Warszawy, trzy z Łodzi, dwie z Olsztyna i jedna z Białegostoku. Miejscem zmagań będą hale łódzkich uczelni – Centrum Sportu i Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej i Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego „Zatoka Sportu” Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki. Organizatorem Półfinału B AMP w futsalu mężczyzn jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego, który przeprowadzi ten turniej już po raz czwarty.

Przed rokiem gospodarze okazali się mało gościnni dla rywali i zwyciężyli w finale z Wojskową Akademią Techniczną z Warszawy. Trzecie miejsce zajęli studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś na czwartym miejscu, premiowanym awansem do finału, turniej ukończył Uniwersytet Warszawski. W tym roku w gronie drużyn zgłoszonych do udziału brakuje Wojskowej Akademii Technicznej, a pozostałe zespoły z pewnością będą chciały przynajmniej powtórzyć wynik sprzed roku i wywalczyć bilet do Poznania.

– Cel jest taki sam jak rok o temu o tej porze. Gramy na swoich obiektach, czujemy się tu dobrze, więc powalczymy przede wszystkim o wyjście z grupy, a jak turniej potoczy się dalej – zobaczymy. Wiemy, że znajdujemy się w mocnej grupie z drużynami z Warszawy, z którymi co roku toczymy zacięta walkę. W poprzednich latach sporo problemów sprawił nam AWF Warszawa, oprócz tego jest drużyna z Olsztyna, z którą mecze zawsze ciężko nam się układały, a także dobrze znany nam UMed z Łodzi. Grupa jest bardzo wyrównana, spodziewam się rywalizacji do końca, a ostateczny układ w tabeli poznamy zapewne dopiero po ostatnich meczach – ocenia szanse Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Dąbrowski.

Turniej półfinałowy zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi obecnie obostrzeniami. Przygotowania do udziału AMP w czasie pandemii nie były proste, ale zawodnicy nie martwią się o swoją dyspozycję.

– Wiadomo, że czasy pandemii nie są łatwe dla nikogo. Również i my borykaliśmy się z problemami związanymi z przeprowadzaniem naszych treningów na obiektach sportowych. Gdy to było jeszcze możliwe, przed rozgrywkami regionalnymi trenowaliśmy w miarę intensywnie i regularnie, co przyniosło zamierzony efekt i zwycięstwo w tym turnieju. Natomiast przed półfinałami nie mieliśmy już takiej możliwości, więc spotykaliśmy się dużo rzadziej. Wierzymy natomiast, że nie odbije się to na naszej formie. Wszyscy systematycznie trenujemy w klubach, więc nie mamy żadnych obaw o przygotowanie fizyczne – dodaje Dąbrowski.

Harmonogram gier przewiduje rozegranie 31 spotkań. Awans do finału wywalczą cztery najlepsze zespoły. Szczegółowy terminarz dostępny jest tutaj.

Uczestnicy AMP w futsalu mężczyzn Półfinał B
1. Olsztyńska Szkoła Wyższa
2. Uniwersytet Łódzki
3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
4. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
6. Uniwersytet Warszawski
7. Uniwersytet w Białymstoku
8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
9. Politechnika Łódzka
10. Politechnika Warszawska
11. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Fot. Kinga Sałata