Cały Kraków pobiegł z nimi

0
747
43. Bieg Kościuszkowski, fot. Jan Zych

Biegacze Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie triumfowali w czasie 43. Biegu Kościuszkowskiego zorganizowanego przez Politechnikę Krakowską. Reprezentacje krakowskich uczelni wyższych rywalizowały z zawodnikami służb mundurowych i wykładowcami.

Odbywający się w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski w biegach przełajowych Bieg Kościuszkowski został wyróżniony Nagrodą Parlamentu Studentów RP Pro Juvenes jako najlepsza studencka impreza sportowa w kraju.

– Pierwsza i najważniejsza idea to upamiętnienie patrona naszej uczelni, Tadeusza Kościuszko. Począwszy od 1977 roku, w dzień insurekcji kościuszkowskiej co roku organizujemy bieg sztafetowy. Drugim celem tej imprezy jest wsparcie środowiska sportowego w Krakowie – mówi Krzysztof Pszczółka, prezes AZS Politechniki Krakowskiej.

43. Bieg Kościuszkowski, fot. Jan Zych

Reprezentanci AWF Kraków zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Drużyny żeńska i męska Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zajęły trzecie miejsca, a Collegium Medicum UJ wywalczyło drugie miejsce wśród sztafet kobiet.

Politechnika Krakowska i Akademia Górniczo-Hutnicza zdominowały klasyfikację sztafet w kategorii osób niepełnosprawnych, a Daniel Bukalski (wiceprezes AZS Kraków i prezes AZS UEK) zajął pierwsze miejsce wśród VIP-ów startujących w Biegu.

–  Satysfakcję przynosi widok uśmiechniętych twarzy zawodników odbierających nagrody, oficjeli z miasta czy z naszej uczelni, czy z AZS-u, którzy za każdym razem są zaangażowani w Bieg i są w komitecie honorowym – komentuje Krzysztof Pszczółka.

Pełne wyniku Biegu można znaleźć tutaj.