Brązowy medal Polek na otwarcie Mistrzostw Europy

0
544

Polska sztafeta kobiet 4×50 m stylem dowolnym w składzie z Katarzyną Wasick (AZS AWF Katowice) zdobyła brązowy medal podczas pierwszej finałowej sesji Mistrzostw Europy na krótkiej pływalni, które dziś rozpoczęły się w Kazaniu.

Wasick świetnie spisała się na pierwszej zmianie, uzyskując rezultat 23,40 s – szybsza była jedynie utytułowana Szwedka Sarah Sjoestrem. Pozycję Polek w czołówce utrzymały na kolejnych zmianach reprezentantki MKS Juvenii Wrocław – Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz. Polska sztafeta ustanowiła nowy rekord kraju – 1:35.94 i zdobyła brązowy medal, pierwszy w Kazaniu.

Tuż za podium uplasowała się sztafeta mężczyzn 4×50 m stylem dowolnym z zawodnikami AZS AWF Katowice w składzie – Pawłem Juraszkiem i Jakubem Majerskim. Ten drugi znakomicie zaprezentował się wcześniej w półfinale 100 m stylem motylkowym i z nowym rekordem życiowym, łącznie trzecim rezultatem – 49,73 s awansował do finału. O medale powalczy także Wasick, która osiągnęła drugi wynik półfinałów na 50 m stylem dowolnym – 23,42 s.

Finały obu konkurencji zaplanowano na jutro. Mistrzostwa Europy potrwają do niedzieli, 7 listopada.