Przed nami kolejne zmagania w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS. Pod koniec lutego w Częstochowie zagramy w bowling i bilard. Nabór trwa!

Rywalizacja w bowlingu i bilardzie od samego początku istnienia IMP AZS rozgrywana jest pod Jasną Górą. Rokrocznie do Częstochowy przyjeżdżają osoby z niepełnosprawnościami z różnych zakątków Polski, gdyż właśnie ta impreza jest jedną z bardziej lubianych.

W zaplanowanych na dni 25-27 lutego zawodach może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów oraz ważne członkostwo w AZS.

W ubiegłorocznej rywalizacji w bilardzie najlepsi okazali się: Gabriela Sarzyńska (AZS PWr Wrocław) oraz Marcel Cebulski (AZS UAM Poznań). Na kręgielni natomiast triumfowali Agnieszka Ozga (AZS UPH Siedlce) oraz Paweł Gierszewski (AZS WSG Bydgoszcz).

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 27.01 do godziny 20.00 na stronie internetowej projektu. Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych zawodników.

 

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS i Grupa PZU. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Organizatorem IMP AZS w bowlingu i bilardzie jest Akademicki Związek Sportowy oraz AZS w Częstochowie.

Tekst: Dominika Hoft