Biegniemy z pomocą!

1
316

W najbliższą niedzielę w Łodzi miała się odbyć czwarta edycja Biegu Charytatywnego UMedu. Z powodu pandemii koronawirusa nie ma możliwości rozegrania imprezy w tradycyjnej formie, więc podjęto decyzję o jej przeniesieniu na 16 maja 2021 roku. Jednak nic straconego – organizatorzy mają dla miłośników biegania i nie tylko ciekawą alternatywę. Już 21 maja rusza Wirtualny Bieg – „BiegajMy osobno, pomagajMY razem!”.

Akcję organizuje Fumed – Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Klubem Uczelnianym AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Początek wirtualnego biegu wyznaczono na 21 maja. Akcja potrwa do północy 30 maja. Bieg polega na zbieraniu przebiegniętych kilometrów w aplikacji Endomondo w ciągu dziesięciu dni trwania wydarzenia. Uczestnicy biegu mogą pobiec wszędzie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Oczywiście podczas biegu należy zachować obowiązujące wytyczne dotyczące tego, jak bezpiecznie biegać w czasie epidemii. Liczba uczestników jest nieograniczona – każda osoba pełnoletnia, która chce wziąć udział w biegu może dołączyć do akcji.

Celem imprezy jest aktywizacja społeczności akademickiej, zachęcenie ich do uprawiania sportu także w okresie pandemii. Tradycyjnie jednak bieg ma także szczytny cel. Cały dochód z opłat startowych zostanie przekazany Fundacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Fumed – Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), która z kolei przeznaczy go na wsparcie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Organizatorzy oferują dwa warianty uczestnictwa. Pierwszy z nich zakłada opłatę startową w wysokości 20 zł. Pakiet obejmuje elektroniczny numer startowy oraz dyplom. Ci, którzy zdecydują się na opłatę w wysokości 60 zł dodatkowo otrzymają stworzoną specjalnie na to wydarzenie koszulkę – #biegaczkoronny. Istnieje możliwość dokonania wyższej wpłaty – wszystkie środki zostaną przeznaczone na szczytny cel wirtualnego biegu. Pakiety startowe zostaną bezpłatnie rozesłane do uczestników w dniach 1-5 czerwca.

– W obecnej sytuacji musieliśmy przełożyć nasz coroczny bieg, ale nie wyobrażaliśmy sobie pozostawienia naszych uczestników bez alternatywy. Nie ustajemy w promowaniu aktywności fizycznej. Jednocześnie chcemy zrealizować szczytny cel charytatywny. Wiele osób w czasie pandemii uprawia sport, utrzymuje formę i liczymy, że frekwencja dopisze. Zachęcam wszystkich do dołączenia do akcji! – przyznaje Katarzyna Rożniata, sekretarz AZS UMed Łódź.

Zapisy do udziału w biegu ruszają 15 maja i będą trwały aż do zakończenia rywalizacji. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zainstalować aplikację Endomondo, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać wpłaty. Po weryfikacji każdy uczestnik otrzyma informację o dołączeniu do rywalizacji i już 21 maja będzie mógł rozpocząć zbieranie swoich kilometrów.

Dla uczestników biegu przewidziano nagrody. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w wydarzeniu. Wyłonieni zostaną także najlepsi biegacze. W oparciu o liczbę kilometrów zliczonych w aplikacji Endomondo prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Po pięciu dniach ogłoszone zostanie „podium na półmetku zmagań”, a po dziesięciu dniach – końcowa klasyfikacja generalna. Trzy najlepsze kobiety i trzej najlepsi mężczyźni z największą liczbą przebiegniętych kilometrów otrzymają nagrody od partnerów i sponsorów biegu. W trakcie zmagań na stronie wydarzenia będzie ogłoszony także konkurs z nagrodami. Wyniki zostaną ogłoszone 31 maja.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie między innymi regulamin biegu, cenne wskazówki i wszystkie niezbędne informacje o imprezie.

Foto: Mikołaj Zacharow

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here