40 dni pozostało do rozpoczęcia Zimowego Integracyjnego Festiwalu Sportowego AZS! Na tatrzańskich stokach uczestnicy z niepełnosprawnościami będą nabywać i szlifować umiejętności w narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Codzienne zajęcia na stoku uzupełniane będą m.in. o boccię i tenis stołowy. Planowane są również zajęcia teoretyczno-integracyjne, których celem będzie promocja zdrowego trybu życia i nowych form aktywności fizycznej.

– W ubiegłorocznej, pilotażowej edycji zimowego obozu przewidzianych było 20 miejsc. Widząc spore zainteresowanie, tym razem zaplanowaliśmy tych miejsc dwa razy więcej. Chcemy stworzyć dogodne warunki do nauki jazdy każdemu, bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności – mówi Marta Dalecka, wiceprezes AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami.

Obóz skierowany jest do pełnoletnich osób z niepełnosprawnością (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów). Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętności narciarsko-snowboardowych ani specjalistycznego sprzętu. W formularzu zgłoszeniowym można określić stopień zaawansowania, wybierając jedną z czterech grup.

Obóz odbędzie się w Poroninie k. Zakopanego od 27 lutego do 5 marca. Zakwalifikowani  mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz specjalistyczną opiekę instruktorską.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia, regulamin oraz dodatkowe informacje dostępne są tutaj.

Zimowy Integracyjny Festiwal Sportowy AZS finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym Sponsorem AZS jest Grupa LOTOS, a sponsorem strategicznym AZS Grupa PZU.