AZS Winter Cup wystartował!

0
322
fot. Michał Szypliński/Skifoto.pl

Ekipy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Górniczej-Hutniczej w Krakowie zwyciężyły w klasyfikacji generalnej pierwszych eliminacji zawodów AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Indywidualne triumfy zaliczyli Katarzyna Wąsek wśród kobiet oraz Paweł Jaksina i Adam Chrapek wśród mężczyzn.

Wąsik, reprezentantka warszawskiego Collegium Civitas, wyprzedziła rywalki zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Na podium w obu konkurencjach stanęły te same zawodniczki – w slalomie gigancie druga była Katarzyna Ostrowska (Politechnika Warszawska), a trzecia Katarzyna Mirek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), które w slalomie zamieniły się miejscami.

Wśród mężczyzn w slalomie gigancie Jaksina (AGH Kraków) wyprzedził na podium Antoniego Szczepanika (AGH Kraków) i Adama Chrapka (Politechnika Śląska Gliwice). Z kolei w slalomie Chrapek wyprzedził Dominika Białobrzyckiego (AWF Katowice) i Piotra Krawczyka (AGH Kraków).

Na starcie stanęło 38 kobiet i 63 mężczyzn. W klasyfikacji generalnej wśród pań Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wyprzedził Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast u panów najlepsi okazali się zawodnicy krakowskiej AGH przed Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Początkowo tegoroczny sezon AZS Winter Cup miał rozpocząć się 20 grudnia na stoku Harenda w Zakopanem, ale brak śniegu storpedował plany organizatorów. Ostatecznie zatem to w Kluszkowcach odbyły się pierwsze eliminacje. Kolejne zaplanowane są w Krynicy (24 stycznia), Zawoi (31 stycznia) i Szczawnicy (14 lutego). Wielki finał odbędzie się 28 lutego na zakopiańskiej Harendzie.

Organizatorem cyklu jest AZS Warszawa, a zawody wspieraja m.in. Ministerstwo Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here