AZS Winter Cup wystartował!

0
1022
fot. Michał Szypliński/Skifoto.pl

Ekipy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Górniczej-Hutniczej w Krakowie zwyciężyły w klasyfikacji generalnej pierwszych eliminacji zawodów AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Indywidualne triumfy zaliczyli Katarzyna Wąsek wśród kobiet oraz Paweł Jaksina i Adam Chrapek wśród mężczyzn.

Wąsik, reprezentantka warszawskiego Collegium Civitas, wyprzedziła rywalki zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Na podium w obu konkurencjach stanęły te same zawodniczki – w slalomie gigancie druga była Katarzyna Ostrowska (Politechnika Warszawska), a trzecia Katarzyna Mirek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), które w slalomie zamieniły się miejscami.

Wśród mężczyzn w slalomie gigancie Jaksina (AGH Kraków) wyprzedził na podium Antoniego Szczepanika (AGH Kraków) i Adama Chrapka (Politechnika Śląska Gliwice). Z kolei w slalomie Chrapek wyprzedził Dominika Białobrzyckiego (AWF Katowice) i Piotra Krawczyka (AGH Kraków).

Na starcie stanęło 38 kobiet i 63 mężczyzn. W klasyfikacji generalnej wśród pań Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wyprzedził Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast u panów najlepsi okazali się zawodnicy krakowskiej AGH przed Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Początkowo tegoroczny sezon AZS Winter Cup miał rozpocząć się 20 grudnia na stoku Harenda w Zakopanem, ale brak śniegu storpedował plany organizatorów. Ostatecznie zatem to w Kluszkowcach odbyły się pierwsze eliminacje. Kolejne zaplanowane są w Krynicy (24 stycznia), Zawoi (31 stycznia) i Szczawnicy (14 lutego). Wielki finał odbędzie się 28 lutego na zakopiańskiej Harendzie.

Głównym sponsorem AZS Winter Cup jest Grupa LOTOS S.A. Projekt realizowany jest przy wparciu Ministerstwa Sportu. Organizatorem cyklu jest AZS Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj