Już w najbliższy piątek Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego nagrodzi swoich najlepszych studentów-sportowców podczas corocznej Gali Sportu. Będzie to już piąta edycja uroczystości, w której weźmie udział ponad 200 osób. Wśród gości nie zabraknie przedstawicieli władz miasta, uczelni oraz AZS.

Podczas Gali wyróżnieni zostaną reprezentanci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy w 2019 roku zdobyli medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji typów uczelni. Tradycyjnie zostanie także wyłoniona drużyna roku i trener roku.

Powodów do świętowania nie będzie brakowało – w klasyfikacji generalnej AMP Uniwersytet Medyczny zajął wysokie, 16. miejsce i po raz kolejny z rzędu triumfował wśród uczelni medycznych. Indywidualne tytuły akademickich mistrzyń Polski wywalczyły lekkoatletki, na co dzień zawodniczki AZS Łódź – Katarzyna Flis i Justyna Saganiak, które sięgnęły po historyczne tytuły w biegach płotkarskich, rozgrywanych po raz pierwszy w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Na uwagę zasługują także sukcesy badmintonistów, występujących w Ekstraklasie oraz osiągnięcia Oliwii Szmigiel – medalistki mistrzostw świata w parabadmintonie.

– Gala to znakomita okazja do wyróżnienia tych, którzy przez cały rok ciężko pracują na sukcesy sportowe w barwach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W tym roku zainteresowanie studentów-sportowców uczestnictwem w imprezie przerosło nasze oczekiwania. Bardzo się cieszymy, że już po raz piąty uda nam się zorganizować wydarzenie, które znakomicie integruje środowisko sportowe na uczelni – mówi sekretarz AZS UMed Łódź, Katarzyna Rożniata.

Po części oficjalnej w Białym Płacu w Niesięcinie zawodników, trenerów i działaczy czeka oczywiście szampańska zabawa do białego rana.

Fot. APhotography

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj