AZS Politechniki Łódzkiej mocno włączył się w akcję #WzywamyPosiłki, skierowaną do osób zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. Do tej pory w ramach akcji do szpitali, czy stacji ratownictwa medycznego trafiają posiłki i napoje przekazywane przez sponsorów. Akcja osiąga nieprawdopodobne rozmiary, bo do środy do placówek medycznych trafiło blisko 80 tysięcy posiłków!

– Siedziałem w domu i odezwała się do mnie dawna koleżanka z AZS, czy nie chciałbym pomóc w koordynowaniu akcji w regionie łódzkim. Chętnie się zgodziłem, mamy w klubie duży samochód, którym mogę wozić potrzebne rzeczy. AZS na moją prośbę udostępnił auto i mogę wozić wsparcie – mówi Przemysław Jagielski, prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej.

Jagielski na co dzień mieszka w Zgierzu i jest radnym w tym mieście. W Zgierzu jest szpital, który został przemianowany na zakaźny i koncentruje się na walce z koronawirusem. – W Łodzi też jest taki szpital, do tego pomagamy stacjom pogotowia. Akcja się bardzo rozrosła, a wiele porcji jedzenia dla medyków fundują sieci restauracyjne, jak McDonalds, KFC, czy Pizza Hut. Ostatnio do akcji dołączyła IKEA, która też daje w naszym regionie po sto posiłków. Każdego dnia rozwożę między trzysta, a czterysta posiłków – dodaje Jagielski. Niedawno miał też prezent dla medyków od firmy Tchibo, która przekazała m.in. ekspresy i kapsułki z kawą. Regularnie wozi również palety z wodą mineralną i napojami.

Prezes AZS Politechniki Łódzkiej podkreśla, że nie zawsze sam posiłek, czy paleta z napojami są najważniejsze. – Wiadomo, że ci ludzie mieliby co jeść, czy pić i gdyby nas nie było to by nie głodowali. Mam wrażenie jednak, że dla nich liczy się gest, liczy się to, że ktoś o nich myśli i chce ich wspomóc. Mają moment, w którym mogą na chwilę zapomnieć o problemach, o swojej ciężkiej pracy – mówi Jagielski. I jednocześnie dodaje, że dla jego klubu jest to okazja, by się odwdzięczyć służbom medycznym.

– Gdy organizujemy imprezy, czy duże, czy mniejsze, to zawsze medycy nam pomagają. Dziś mamy okazję im się za to zrewanżować. A ja mam z tego kupę roboty, ale ogromną frajdę – wyjaśnia.

#WzywamyPosiłki to ogólnopolska oddolna inicjatywa obywatelska wspierająca personel medyczny w czasie walki z pandemią koronawirusa. Akcję wymyślił menadżer znanego piosenkarza Dawida Podsiadło, a w działaniach wspomaga go około sześćdziesięciu osób. Wciąż potrzebni są partnerzy, którzy chcą wesprzeć medyków. Wszyscy chętni, którzy chcą wspomóc akcję fundując posiłki, czy napoje dla medyków, proszeni są o mailowe zgłaszanie się pod adresem partnerzy@wzywamyposilki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here