AZS na fali wznoszącej

0
723

Trwa dobra passa koszykarek ENEA AZS Poznań. Poznanianki pokonały na własnym parkiecie zespół Energa Toruń 82:64. Druga wygrana z rzędu koszykarek AZS pozwoliła im awansować do upragnionej czołowej ósemki w tabeli ligowej, premiowanej grą w fazie play-off.

Mecz, który rozpoczynał rundę rewanżową, miał być dla gospodyń spacerkiem. Przyjezdne jak najbardziej zasłużenie zajmują przedostatnie miejsce w Basket Lidze Kobiet. Do przerwy przewidywania ekspertów w pełni się potwierdzały, a poznanianki zdecydowanie dominowały na parkiecie. Przegrały jednak minimalnie trzecią i czwartą kwartę, a na początku drugiej części meczu w ich grę wkradło się sporo chaosu.

Skuteczność zespołu spadła poniżej 20 procent, jednak torunianki nie zdołały wykorzystać chwilowej słabości ekipy AZS. Sytuację na parkiecie w porę uspokoiły Amerykanki Tiffany Brown i Gmrice Davis. Obie rozegrały doskonałe spotkanie.

ENEA AZS Poznań zajmuje obecnie w tabeli BLK szóste miejsce z 15 punktami, jednak okupujące kolejne pozycje zespoły Zagłębia Sosnowiec i AZS Politechniki Gdańskiej rozegrały o jeden mecz mniej.

Kolejne spotkanie poznanianki ponownie rozegrają w hali Politechniki Poznańskiej, już w nowym roku. W niedzielę, 3 stycznia o godzinie 18.30 zmierzą się z zespołem GTK Gdynia.

ENEA AZS Poznań – Energa Toruń 82:64 (23:14, 21:9, 16:18, 22:23). Najwięcej punktów dla poznanianek uzyskały: Gmrice Davis – 23, Tiffany Brown – 21, Jovana Popović – 18, Daria Marciniak – 13.