AWF Warszawa znów najlepszy

0
1594
fot. Katarzyna Nowak

Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie obroniła tytuł akademickiego mistrza Polski w badmiontonie. W finale w Krakowie stołeczny zespół pokonał ekipę Uniwersytetu Opolskiego 4:2.

Finał był bardzo emocjonujący. Po dwóch grach pojedynczych i zwycięstwach Wiktorii Dąbczyńskiej oraz Mateusza Świerczyńskiego AWF prowadził 2:0, ale Miłosz Bochat i Paweł Pietryja zwyciężyli w grze podwójnej mężczyzn zdobywając pierwszy punkt dla Uniwersytetu Opolskiego. Po grze podwójnej kobiet oraz rywalizacji mikstów AWF prowadził 3:2, a decydujące zwycięstwo w trzech setach – w tym ostatnim na przewagi – odniosła Olga Miksza, która pokonała Kornelię Marczak 2:1.

Brązowe medale wywalczyli studenci Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, którzy zwyciężyli 4:1 gospodarzy imprezy, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Pierwsza trójka turnieju nie może dziwić, bo w składach drużyn z Warszawy, Opola i Białegostoku występowali tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski seniorów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz samorządu województwa małopolskiego, gminy Kraków i Akademii Górniczo-Hutniczej, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE

O 1. miejsce: AWF Warszawa – Uniwersytet Opolski 4:2
O 3. miejsce: WSWFiT Białystok – AGH Kraków 4:1
O 5. miejsce: Uniwersytet Warszawski – AWF Wrocław 4:0
O 7. miejsce: Politechnika Wrocławska – UMed Łódź 4:3
O 9. miejsce: Politechnika Gdańska – WAT Warszawa 4:2
O 11. miejsce: UWM Olsztyn – Politechnika Śląska w Gliwicach 4:2
Miejsca 13-16: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Warszawska, AWF Kraków