Arena Grand Prix dobrym prognostykiem przed Głównymi Mistrzostwami Polski

0
486

W miniony weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Bardzo dobrze na warszawskiej pływalni spisał się zawodnik AZS UMCS Lublin Konrad Czerniak.

Czerniak stawał na podium trzykrotnie. Wygrał rywalizację na 50 metrów motylkiem, z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym był drugi. Na tej samej pozycji finiszował w zmaganiach na 50 m stylem dowolnym. Warto wspomnieć o dobrym występie Jana Świtkowskiego, który wygrał rywalizację 200-metrowców w stylu dowolnym. Wśród pań trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym zajęła Wiktoria Samuła.

Czerniak uzyskał najlepszy wynik punktowy podczas weekendowych zmagań. Za wyścig na 50 m motylkiem zapisał na swoim koncie 864 pkt. Pochodzący z Puław reprezentant AZS UMCS został także najlepszym zawodnikiem imprezy (do klasyfikacji uwzględniano wyniki za trzy starty indywidualne).

Warszawskie zawody były ostatnimi w tegorocznym cyklu. Najlepszą zawodniczką edycji 2020/2021 została Laura Bernat (AZS UMCS Lublin), która osiągnęła dwa najlepsze wyniki na pływalni 25- i 50-metrowej. Za występy na dystansie 200 metrów grzbietem łącznie zdobyła 1695 pkt.

Już za dwa tygodnie w Lublinie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. To ostatnia krajowa impreza, na której będzie można wywalczyć kwalifikację olimpijską. Na starcie obejrzymy przez to najlepszych polskich pływaków. Zawody rozpoczną się 28 kwietnia i potrwają do 2 maja.