Andżelika ma grubą skórę [FOTO]

0
910

Zawodnicy AZS AWF Katowice zdominowali mistrzostwa kraju na dystansach, które rozegrano na torze łyżwiarskim w Tomaszowie Mazowieckim. Katowiczanie wygrali sześć konkurencji.

Pierwszego w karierze mistrzostwa Polski doczekała się Andżelika Wójcik i – co dziwne – nie było to zwycięstwo na 500 m. Na tym właśnie dystansie Andżelika świetnie spisała się podczas niedawnych zawodów otwarcia sezonu w niemieckim Inzell. Polka uzyskała piąty w tym sezonie czas na świecie (37,64), bijąc tym samym rekord Polski należący dotychczas do Kai Ziomek.

W Tomaszowie Maz. przegrała z Kają wyścig na najkrótszym dystansie o 0,05 sek., ale pokonała ją i Karolinę Bosiek na 1000 m. – Na 500 m nie udało mi się dostosować do warunków panujących na torze. Na szczęście mam grubą skórę i szybko zapomniałam o tym niepowodzeniu. W sezonie olimpijskim celuję w 500 metrów, jeśli jednak moja dyspozycja pozwala mi na ściganie się na dwukrotnie dłuższym dystansie, to nie mam zamiaru odpuszczać – komentowała dla mediów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego zawodniczka AZS AWF Katowice, która z koleżankami wygrała także sprint drużynowy.

Wielki sukces odniósł Piotr Michalski, który wygrał i na 500 m, i na 1000 m. – To był mój plan na te zawody i został zrealizowany w stu procentach. Cieszę się z szybkiej poprawy kilku technicznych rzeczy i liczę, że uda mi się doszlifować formę w dalszej części sezonu. Następne ściganie znowu w Tomaszowie Mazowieckim, ale tym razem będzie to już Puchar Świata – napisał na swoim profilu.

Serię zwycięstw wydłużyła Magdalena Czyszczoń, która po raz piąty z rzędu wygrała na najdłuższym dystansie 5000 m, uzyskując czas 7:26.53. – Cieszę się z tego zwycięstwa, ale chciałabym mieć okazje także do radości z sukcesów międzynarodowych. Teraz najważniejsza jest kwalifikacja na igrzyska, ale by ją zdobyć, trzeba będzie pojechać w granicach 7:10. Dobrze, że plecy już mnie nie bolą – mówiła łyżwiarka, która wywalczyła także srebro na 3000 m i brąz w biegu masowym. Z Olgą Kaczmarek i Igą Wojtasik, które biegły także w sprincie i wywalczyły w ten sposób po dwa złote medale, wygrała ponadto bieg drużynowy.

Z brązowego medalu w biegu drużynowym mężczyzn cieszy się także AZS Zakopane. Startujący w nim Paweł Ostrowski był trzeci także wśród młodzieżowców na 5000 m.

Już niedługo (12-14- listopada) na tym samym torze odbędą się zawody Pucharu Świata.

XXXVI Mistrzostwa Polski na dystansach – medaliści AZS

złote medale:
Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice): 1000 m
Piotr Michalski (AZS AWF Katowice): 500 m
Piotr Michalski (AZS AWF Katowice): 1000 m
Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice): 5000 m
AZS AWF Katowice (Magdalena Czyszczoń, Olga Kaczmarek, Iga Wojtasik): bieg drużynowy
AZS AWF Katowice (Andżelika Wójcik, Olga Kaczmarek, Iga Wojtasik): sprint drużynowy

srebrne medale:
Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice): 500 m
Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice): 3000 m

brązowe medale:
Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice): bieg masowy
AZS Zakopane (Radosław Jakubski, Paweł Ostrowski, Patryk Wójcik): bieg drużynowy
Olga Kaczmarek (AZS AWF Katowice): 1500 m, młodzieżowcy
Gaweł Oficjalski (AZS AWF Katowice): 500 m, młodzieżowcy
Paweł Ostrowski (AZS Zakopane): 5000 m, młodzieżowcy
Piotr Nałęcki (AZS AWF Katowice): 1500 m, młodzieżowcy