Andrzej Stękała szósty w Turnieju Czterech Skoczni!

0
98
fot. Rafał Oleksiewicz

W zakończonym dziś w austriackim Bischofshofen 69. Turnieju Czterech Skoczni Andrzej Stękała zajął szóste miejsce. Dla zawodnika AZS Zakopane to obok brązowego medalu Mistrzostw Świata w lotach największy sukces w karierze.

Trwa znakomity sezon Andrzeja Stękały. W grudniu w Planicy na Mistrzostwach Świata w lotach cieszył się z brązu w konkursie drużynowym, podczas którego był najlepszym z Polaków, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Teraz znakomicie spisał się w niemiecko-austriackim turnieju.

W pierwszym konkursie w Oberstdorfie reprezentant AZS Zakopane zajął siódme miejsce, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie – wcześniej siódmy był także w pierwszym konkursie w Engelbergu. Noworoczną rywalizację w Garmisch-Partenkirchen ukończył na dziesiątym miejscu. Małe potknięcie przytrafiło mu się w Innsburcku, gdzie za sprawą słabszego drugiego skoku uplasował się na 18. pozycji. Do czołowej „10” powrócił jednak w Bischofschofen. Podczas finałowego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni zajął ósmą lokatę. W całym turnieju został sklasyfikowany na szóstej pozycji z dorobkiem 1032,5 punktu.

Turniej Czterech Skoczni przebiegał pod dyktando Polaków – w czołowej szóste znalazło się aż czterech biało-czerwonych. Po raz trzeci w karierze triumfował Kamil Stoch, który był bezkonkurencyjny w Innsbrucku i Bischofshofen. Na trzecim stopniu podium stanął ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, a piąte miejsce zajął Piotr Żyła.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andrzej Stękała plasuje się na 14. miejscu. Kolejne zawody zostaną rozegrane już w najbliższy weekend w Titisee-Neustadt, a w kolejnym tygodniu skoczkowie będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata odbędą się w Oberstdorfie na przełomie lutego i marca.

Fot. Rafał Oleksiewicz