Anastazja Kuś… biega jeszcze szybciej niż gra na pianinie

0
1454

16-letni lekkoatletyczny talent – Anastazja Kuś, zawodniczka AZS UWM Olsztyn, w przyszłości chce być jedną z najlepszych na świecie w biegu na 400 metrów.

Ma dopiero 16-lat i już bardzo sprecyzowane sportowe cele – chce jak najszybciej dostać się do składu polskiej sztafety w 4×400 metrów. Anastazja Kuś to zawodniczka AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która w tym roku po raz pierwszy startowała w biegu na 400 metrów, wydłużając dystans, na którym do tej pory się specjalizowała, o sto metrów. Trzeba przyznać, że był to bardzo obiecujący start. Najpierw przebiegła jedno okrążenie stadionu w czasie 54,29 s, a następnie poprawiła się o ponad sekundę uzyskując czas 53,18 s – to czwarty w tym sezonie wynik w Polsce… bez podziału na kategorie wiekowe.

Jeśli w takim tempie będzie bić swoje rekordy życiowe, to z pewnością trener Aleksander Matusiński zwróci na nią uwagę bardzo szybko. I pomyśleć, że kiedyś Anastazja chciała grać na pianinie jak Krystian Zimerman oraz w tenisa jak Iga Światek. Teraz zamierza gonić Natalię Kaczmarek.

Audycji z Anastazją możecie posłuchać TUTAJ.

Tekst: Darek Matyja

Fot. Archiwum Anastazji Kuś