AMŚ w Mińsku: Kolejne medale biało-czerwonych

0
864

Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli w sobotę dwa kolejne medale Akademickich Mistrzostw Świata w Mińsku. Najlepsza w biegu na 5000 metrów okazała się Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice, AWF Katowice), a brąz w wyścigu na 1000 metrów wywalczyła jej koleżanka z klubu i uczelni Andżelika Wójcik.

Dla Czyszczoń to już drugie złoto, bo wcześniej zwyciężyła na dystansie 3000 metrów. – Bardzo się cieszę z tych dwóch złotych medali. To jest dla mnie jest wielki prezent. No i dla moich rodziców, którym dedykuję te medale za to, że tak mnie wspierają – mówiła Czyszczoń.

Dla Polki start w Akademickich Mistrzostwach Świata był ostatnim w tym sezonie. – Muszę powiedzieć, że przy biegu na 3 kilometry stresowałam się bardziej, niż przed biegiem masowym na igrzyskach w Pjongczang. Dobrze, że to już za mną, a teraz wreszcie wakacje – dodała.

Drugi krążek ma także Wójcik, która do srebra wywalczonego w drużynowym sprincie dołożyła w sobotę brązowy medal na 1000 metrów, przegrywając tylko z bardzo mocnymi zawodniczkami z Japonii. Przed Wójcik w Mińsku jeszcze jeden start – w niedzielnym biegu masowym. – Fajnie byłoby zdobyć komplet medali, czyli dorzucić jeszcze złoto. W zawodach Pucharu Świata w kategorii młodzieżowców było dziesięć rund, a tu jest ich szesnaście. Postaram się utrzymać przez te piętnaście rund i na ostatniej przygazować, żeby był ten jeszcze jeden medal – mówiła Wójcik.

Niedzielny wyścig będzie dla zawodniczki AZS AWF Katowice ostatnim startem w tym sezonie. – To był bardzo dobry rok i bardzo cieszę się z moich rezultatów życiowych. Ten sezon ukierunkował mnie na sprinty i na tym będę się skupiać w przyszłości – dodała Wójcik.

Na 14. pozycji w rywalizacji na 1000 metrów została sklasyfikowana Aleksandra Kapruziak (AZS AWF Katowice, AWF Katowice).

Świetnie na 10 tysięcy metrów pobiegł Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Kraków), który o ponad pół minuty pobił rekord życiowy. Obsada była jednak bardzo mocna i ten czas dał Polakowi szóstą lokatę. Z kolei na dystansie 1000 metrów Dawid Burzykowski (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Kraków) był trzynasty, Marcel Drwięga (AZS AWF Katowice, AWF Katowice) dziewiętnasty, a Mateusz Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa, Politechnika Warszawska) – dwudziesty.

W sumie biało-czerwoni mają na swoim koncie już sześć medali – po dwa z każdego koloru). Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim zakończą się w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj