Aleksandra Lisowska ze złotem w maratonie i kwalifikacją na igrzyska!

0
456

Aleksandra Lisowska wywalczyła w Dębnie tytuł mistrzyni Polski w maratonie. To już drugi złoty medal w jej karierze. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn czasem 2:26:08 wyrównała także rekord kraju i osiągnęła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Aleksandra Lisowska pierwszy raz ze złotego medalu Mistrzostw Polski w maratonie cieszyła się w … 2020 roku. W Dębnie broniła więc tytułu zdobytego pół roku wcześniej. Do sezonu olimpijskiego przygotowywała się m.in. w Iten w Kenii. Jak widać – przyniosło to świetne efekty.

W tegorocznych mistrzostwach była bezkonurencyjna. Czasem 2:26:08 wyrównała rekord Polski, należący od… 20 lat do Małgorzaty Sobańskiej. To jednocześnie ósmy wynik w polskich tabelach. To wielki sukces reprezentantki klubu AZS UWM Olsztyn, która przed rokiem wywalczyła także złoty medal MP w biegu na 10 km.

Druga w Dębnie była Angelika Mach (AZS UMCS Lublin), która życiówkę wyśrubowala o prawie 10 minut (2:27:48), a trzecia jej klubowa koleżanka, Izabela Paszkiewicz (2:28:12). Wszystkie medalistki uzyskały czas poniżej olimpijskiego minimum i mają duże szanse, by pojechać do Tokio.

Igrzyska olimpijskie odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Maraton kobiet zaplanowano 7 sierpnia. Trzymamy kciuki za nasze biegaczki!