Aleksandra Kowalczuk mistrzynią Europy

0
283

Reprezentantka AZS Poznań w świetny sposób uczciła 100-lecie swojego klubu. Podczas rozegranych w Dublinie Mistrzostw Europy Seniorów w taekwondo w kategoriach olimpijskich Aleksandra Kowalczuk zdobyła złoty medal w kategorii +67 kg! 

Polka w finale pokonała Rosjankę Polinę Khan i została mistrzynią Europy. To kolejny międzynarodowy sukces zawodniczki AZS Poznań – Kowalczuk ma w swoim dorobku złoty medal Mistrzostw Europy juniorów (2013), brązowy (2015) i srebrny (2016) medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, brązowy medal Mistrzostw Europy (2017). W 2018 roku wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy. Rok wcześniej w zdobyła pierwszy w historii dla Polski medal w taekwondo olimpijskim na Letnich Uniwersjadach, sięgając po srebro w Tajpej.

Piąte miejsca na Mistrzostwach Europy w Dublinie zajęli zawodnicy AZS AWF Warszawa – Patrycja Adamkiewicz i Karol Hołubowicz.

Na podium rozegranych w tym samym czasie klubowych mistrzostw Europy juniorów stanęło dwoje reprezentantów AZS Poznań – po złoto sięgnął Jakub Sadurski, a na trzecim stopniu podium stanęła Marcelina Koszel.

Foto: AZS Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here