W okrojonym składzie, bo bez trzech podstawowych zawodników, Indykpol AZS Olsztyn wygrał w „derbach północy” 3:2, przerywając serię sześciu porażek z rzędu. MVP meczu wybrany został Karol Butryn.

W Iławie zabrakło trzech podstawowych akademików z Kortowa – Jana Firleja, Mateusza Poręby i Robberta Andringi. Trener Javier Weber wystawił więc w wyjściowym składzie: na rozegraniu Karola Jankiewicza, na środku Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka, na przyjęciu TJ Defalco z Wiktorem Janiszewskim, na ataku Karola Butryna, a na libero Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Pierwsze trzy partie zakończyły się takim samym wynikiem – 25:23, a prowadzenie 2:1 było po stronie Indykpolu AZS Olsztyn. Kiedy wydawało się, że olsztynianie zamkną spotkanie w czterech setach, ekipa z Suwałk doprowadziła do tie-breaka. W nim lepsi okazali się gospodarze, dla których było to pierwsze zwycięstwo w 2022 roku.

Patrząc w pomeczowe statystyki, zwycięska drużyna lepiej atakowała (63% do 59% skuteczności) i była skuteczniejsza w polu serwisowym (13:10 w asach). Goście dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (50% do 45%), a także zdobyli więcej punktów blokiem (6:4). Najskuteczniejszym zawodnikiem w Indykpolu AZS był Karol Butryn (28 pkt.), a u gości Bartłomiej Bołądź (31 pkt).

Wobec nieobecności Jana Firleja grą Indykpolu AZS kierował Karol Jankiewicz. Jak młody rozgrywający podsumował spotkanie? – Cały czas siedzi mi w głowie czwarty set. Prowadząc go i kontrolując, zwycięstwo wymknęło się z naszych rąk. Najważniejsza jest jednak wygrana. Kondycyjnie czułem się bardzo dobrze – trenujemy ciężko i intensywnie, aby być przygotowanym na takie mecze – stwierdził Jankiewicz na antenie Radia UWM FM.

– Kondycyjnie czułem się dobrze, jesteśmy przygotowani na tak długie spotkania. Każdy z nas był gotowy do gry. Wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. I tak też się stało – tak podsumował spotkanie Wiktor Janiszewski na antenie Radia UWM FM.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

W kolejnym meczu, Indykpol AZS zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbędzie się w ramach 1/8 Tauron Pucharu Polski w środę, 19 stycznia, godz. 20:30.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.