W pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Karol Butryn. W ligowej tabeli olsztynianie awansowali na szóste miejsce.

Sobotnim spotkaniem w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej rozgrywek PlusLigi. Przed starciem z aktualnym mistrzem Polski Kuba Hawryluk zwracał uwagę na rosnącą formę zespołu. – Pod koniec pierwszej rundy wyglądaliśmy już bardzo dobrze. Z każdym kolejnym rozegranym spotkaniem jest coraz lepiej. Jeśli chodzi o sobotnią konfrontację, to kluczowe w naszym zespole będą zagrywka oraz blok-obrona. Najwięcej nad tym pracujemy i to jest naszą siłą – stwierdził libero akademików z Kortowa.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła taką sama siódemka zawodników, jak podczas trzech ostatnich wygranych spotkań: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn i Hawryluk (libero). Początek spotkania miał taki sam przebieg, jak pierwsze starcie obu ekip w Iławie – po dwóch setach mieliśmy remis 1:1. W trzeciej partii pewnie zaprezentowali się gospodarze, którzy w czwartej partii dążyli do zamknięcia spotkania i zwycięstwa za trzy punkty. Wtedy to jednak do gry wrócili akademicy z Kortowa, którzy odwrócili losy partii, doprowadzając do zwycięskiego tie-breaka. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (44% pozytywnego przyjęcia przy 38% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (47% skuteczności przy 46% skuteczności gospodarzy), zdobyli więcej punktów blokiem (10:6) oraz zagrywką (12:4).

Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobył Karol Butryn (28 pkt.). Co po meczu powiedział zdobywca statuetki MVP? – Ktoś musiał dać ten impuls do walki. Cieszę się, że mi się to udało. Ale to nie jest najważniejsze. Wiadomo, że fajnie jest zwyciężyć, choć nie powinniśmy tak grać, jak w trzecim secie. Musimy to przeanalizować.

W podobnym tonie wypowiedział się trener akademików, Javier Weber. – Z jednej strony cieszę się, że pokonaliśmy mistrza Polski i zwycięzcę ostatniej Ligi Mistrzów. Z drugiej jednak, w całym meczu zagraliśmy źle. Pierwsze trzy sety nie były dobre w naszym wykonaniu, lecz zespół w czwartej partii wrócił do swojej dobrej dyspozycji. Fantastyczny mecz zagrał Karol Butryn. Dwa punkty są dla nas bardzo ważne – stwierdził argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższą środę rozegrają ostatnie spotkanie w 2022 roku. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Jastrzębski Węgiel – początek meczu o godz. 16:15.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.