Za nami eliminacje OMDO

0
364

– Cieszy mnie to, że tak wiele dzieciaków trenuje pływanie i chce rywalizować ze sobą. Liczę, że jeszcze o nich usłyszymy i będziemy wspólnie świętować ich sukcesy – mówi znakomity polski pływak Radosław Kawęcki, ambasador akcji Akademickiego Związku Sportowego „Od młodzika do olimpijczyka”.

Za nami eliminacje OMDO, czyli pięć zawodów w Warszawie, które wyłoniły finalistów. W ostatnich eliminacjach cyklu wzięło udział aż 654 dzieci wieku 9-14 lat z ponad czterdziestu klubów z całej Polski. Rywalizowali oni na pływalni Parku Wodnego Warszawianka.

– Jestem przekonany, że jeszcze usłyszymy o tych zawodnikach i będziemy wspólnie świętować ich sukcesy – dodaje Kawęcki.

W zawodach finałowych, które odbędą się 8 czerwca również w Parku Wodnym Warszawianka, wystartuje po szesnastu najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji. – Ten ranking tworzony jest na podstawie punktów z całego cyklu – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, organizatora cyklu.

– Nie mam wątpliwości, że OMDO to bardzo prestiżowe zawody dla młodzieży. Szkoda, że AZS nie zaczął ich organizować 20 lat temu, gdy ja rozpoczynałem przygodę z pływaniem – mówi Kawęcki.

Akcja „Od młodzika do olimpijczyka” po raz pierwszy została przeprowadzona w 2011 roku. Zmagania odbywają się w Warszawie na pływalniach 25 i 50-metrowych. Zawody współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Partnerami OMDO są także Polski Związek Pływacki oraz firmy Almatur i Aqua-Sport.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here