Dobiegły końca Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bocci. W klasyfikacji drużynowej triumfowała pierwsza reprezentacja AZS UAM, a w rywalizacji indywidualnej wygrała Kinga Rybak z AZS UMCS Lublin.

— Poziom rywalizacji poszybował w górę. Widać, że zawodnicy z niepełnosprawnościami coraz bardziej interesują się tym sportem. To bardzo dobrze — mówi trener AZS UMK Toruń, Anna Michalska.

W sobotni poranek uczestnicy rozpoczęli rywalizację drużynową, która przysporzyła niesamowitych emocji. Mecze w grupie medalowej sięgały zenitu i niejednokrotnie musiały zakończyć się dogrywkami. Po całym dniu turniejowym, z dorobkiem 9 zwycięstw i 1 porażki zwyciężyła reprezentacja AZS UAM I Poznań. W walce o drugie miejsce różnicą zaledwie jednego małego punktu AZS UMCS I Lublin przegrał z drugim zespołem ze stolicy Wielkopolski.

Klasyfikacja drużynowa:

 1. AZS UAM I Poznań
 2. AZS UAM II Poznań
 3. AZS UMCS II Lublin
 4. AZS UMCS I Lublin
 5. AZS UZ Zielona Góra
 6. AZS UMK Toruń
 7. AZS UPH I Siedlce
 8. AZS AGH Kraków
 9. AZS UKW Bydgoszcz + AZS AWF Poznań
 10. AZS UAM III Poznań
 11. AZS PWr Wrocław + AZS PŁ Łódź
 12. AZS WSG Bydgoszcz
 13. AZS UPH II Siedlce
 14. AZS UE Katowice
 15. AZS WSB Chorzów
 16. AZS URz Rzeszów
 17. AZS UMCS III Lublin
 18. AZS UG Gdańsk

Rozegrany w niedzielę turniej indywidualny został przeprowadzony systemem pucharowym. Po blisko 100 endach niepokonana okazała się reprezentantka AZS UMCS Lublin – Kinga Rybak. Srebrny medal wywalczył Marcel Cebulski (AZS UAM Poznań), a na najniższym stopniu podium zameldował się zawodnik AZS UZ Zielona Góra – Marcin Kuszczak.

Klasyfikacja indywidualna (TOP-8):
1. Kinga Rybak (AZS UMCS Lublin)
2. Marcel Cebulski (AZS UAM Poznań)
3. Marcin Kuszczak (AZS UZ Zielona Góra)
4. Anna Stefaniak (AZS UMCS Lublin)
5-8: Klaudia Pachuta (AZS URz Rzeszów), Dominika Hoft (AZS UAM Poznań), Adam Doruchowski (AZS UAM Poznań), Krzysztof Olewiński (AZS AGH Kraków)

Cykl Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS wspierają: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami zawodów są Grupa LOTOS i Grupa PZU. Organizatorem IMP AZS w bocci był Akademicki Związek Sportowy we współpracy z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ.

Foto: zakładfotograficzny.com Kozubal

Więcej zdjęć znajdziesz na oficjalnym profilu IMP AZS.