Kolejny raz docierają do nas fantastyczne informacje o wynikach zawodników AZS Sailing Poznań Team na imprezach najwyższej rangi w olimpijskiej klasie kitefoil. Tym razem we francuskim Montpellier w Mistrzostwach Europy rywalizowali Julia Damasiewicz, Maks Żakowski i Kuba Jurkowski.

Była to najsilniej obsadzona impreza w tym roku na świecie, w której mogło wystartować wielu zawodników spoza Europy. Julia Damasiewicz, broniąca tytułu z zeszłego roku z Pucka, po zaciętej walce zajęła czwarte miejsce w seniorkach, równocześnie wygrywając klasyfikację U19 (ma tylko 17 lat!). Podobnie 17-letni Kuba Jurkowski wygrywa tę kategorię wiekową i również zostaje mistrzem Europy U19. Bardzo dobre 14. miejsce wśród ponad 90 zawodników z całego świata zajął najlepszy obecnie polski zawodnik, Maks Żakowski.

– Walczyłam bardzo zacięcie o możliwość startu w finale w kategorii Open, ale niestety parę drobnych błędów pokrzyżowało mi plany. Aktualnie myślami jestem już na mistrzostwach świata, które za niecały miesiąc odbędą się w Torre Grande we Włoszech. Mam spore ambicje na te regaty! – komentowała na gorąco Julia.

W tym samym czasie w chorwackim Bol rozgrywały się mistrzostwa Europy juniorów w olimpijskim IQFoil. Nasz klub reprezentowali Pola Wawrzyniak, Karolina Gajdzińska, Maciej Popłonyk, Maciej Dąbek i Leon Jankowski. W najwyższej kategorii wiekowej U19 Pola Wawrzyniak weszła do top12 i zajęła siódmą lokatę. W kategorii U17 Karolina Gajdzińska  została brązową medalistką MEJ! Bardzo dobrze żeglował również Maciej Popłonyk w U17 chłopców, zajmując ostatecznie piąte miejsce.