Złota rewelacja Patryka Dobka

0
108
fot. Paweł Skraba

Patryk Dobek, student Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, został złotym medalistą na dystansie 800 m podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Finał wygrał w wielkim stylu, przeprowadzając nieprawdopodobny atak z ostatniego miejsca na pierwsze.

Na prowadzenie, które utrzymał do samego końca, Patryk przesunął się tuż przed ostatnim okrążeniem. Natomiast sposób w jaki wyprzedzał swoich rywali po wewnętrznej stronie toru, mógłby posłużyć za temat pracy magisterskiej. I nie tylko.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Patryk to nominalny 400-metrowiec, w dodatku specjalizujący się w płotkach. Jak widać, umiejętność zmiany rytmu biegu, pomysłowość i niekonwencjonalne podejście, mogą zaprocentować nawet złotym krążkiem kontynentalnego czempionatu.

Świeżo upieczony mistrz Europy spotkał się z rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego profesorem Waldemarem Tarczyńskim.

Dołączył pan do grona najlepszych naszych sportowców, mistrzów świata, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy. Wszystko przed panem – zaznaczył rektor, który jest jednocześnie prezesem Organizacji Środowiskowej AZS w Szczecinie oraz sympatykiem sportu.

Dobek odebrał zasłużone gratulacje oraz pamiątkowy dyplom. Na pytanie, czy to jego największy sukces w karierze, odpowiedział skromnie. – Na pewno jeden z największych. Może jak to do mnie dotrze, będzie czas, to zacznę sobie to pozycjonować. Na razie jeszcze do mnie w pełni nie dotarło, że w Toruniu zdobyłem złoty medal, ale też dochodzi do mnie, że to duże osiągnięcie – stwierdził. Film ze spotkania można obejrzeć TUTAJ.

 

Tekst: Paweł Stężała