Zaczynamy AMP w brydżu sportowym!

0
1471
Przed nami AMP w brydżu sportowym! fot. Michał Walusza

209 zawodniczek i zawodników jest na liście startowej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, które w piątek rozpoczną się we Wrocławiu. W turniejach par i turniejach teamów wezmą udział przedstawiciele 25 uczelni w Polsce.

Swoich zawodników we Wrocławiu będą mieć Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

Tytułu w rywalizacji drużynowej broni AGH Kraków. Na listach startowych są m.in. Łukasz Baniak z AGH, który rok temu z Krzysztofem Piotrowskim wygrał turniej par, czy kilku członków najlepszego ubiegłorocznego teamu, czyli Krzysztof Kotorowicz, Piotr Krajewski i Igor Łosiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Rywalizacja zacznie się w piątek po południu, gdy w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Chełmońskiego 43 o godz. 17 zainaugurowany zostanie turniej par. Rywalizacja w parach potrwa do soboty, a ostatnia sesja zaplanowana jest na godz. 13.15. Po przerwie obiadowej o godz. 16 rozpocznie się pierwsza sesja turnieju teamów. Rywalizacja skończy się w niedzielę ok. godziny 14.

Organizatorem imprezy jest Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS. Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS SA.