Dwudniowe zmagania w Bowlingu i Bilardzie zainaugurują cykl czwartej edycji Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Osoby z niepełnosprawnościami spotkają się już 23 marca w Częstochowie.

„Przed Nami najliczniejsze zawody w całym IMPowiskim kalendarzu. W ubiegłym roku udział wzięło aż 100 zawodników i zawodniczek. Tegoroczna edycja stać będzie pod znakiem bicia rekordów, więc liczę, że pierwszy pobijemy już za 3 tygodnie” – mówi z uśmiechem koordynatorka zawodów Monika Banasik.

Licznie zgromadzona publiczność

To co wyróżnia Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to przede wszystkim nieobowiązkowa znajomość zasad czy przepisów danej dyscypliny. Każdy uczestnik w pierwszej fazie zawodów bierze udział w profesjonalnym szkoleniu teoretycznym i praktycznym w wybranej przez siebie dyscyplinie. Studenci biorący udział w zawodach nabywają nowych umiejętności, a ich aktywność staje na wyższym poziomie.

Foto: archiwum IMP AZS

„Cieszę się, że po raz kolejny możemy aktywizować studentów z niepełnosprawnościami. Do Częstochowy zjadą osoby ze wszystkich zakątków Polski. Dla Nich kilometry nie mają już chyba znaczenia. W tamtym roku gościliśmy reprezentacje z Zielonej Góry, Olsztyna, Sanoka, Siedlec, Bydgoszczy, Krakowa, Katowic czy Wrocławia. To mówi samo za siebie” – opowiada koordynatorka projektu Marta Dalecka.

Pierwsze 80 osób, które zgłosi się do zawodów otrzyma dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegóły dot. zgłoszeń oraz zawodów  na oficjalnej stronie zawodów: www.imp.azs.pl

Zapraszamy także na stronę społecznościową: facebook.com/IMPAZS/