Wodny festiwal wspomnień

0
1926

Jak co roku na terenie Bazy Żeglarskiej Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego społeczność akademicka i sympatycy żeglarstwa zebrali się, aby wspólnie świętować, bawić się oraz wspominać Edwarda Sądeckiego – wspaniałego i ciepłego człowieka, prekursora żeglarstwa deskowego na Podkarpaciu i założyciela naszej bazy żeglarskiej.

Organizowany przez KU AZS UR i Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie, przy współpracy z Zarządem Głównym AZS, w dniach 08-09.08.2020 r. nad Jeziorem Solińskim odbył się XVIII Memoriał Edwarda Sądeckiego, połączony z XVI Festiwalem Sportów Wodnych. Impreza wystartowała w sobotę z samego rana. Rywalizacja rozpoczęła się od regat windsurfingowych, w których najlepsza wśród Pań okazała się Lilianna Dziki, a wśród Panów zwyciężył Łukasz Nizioł. Wielką popularnością cieszyły się regaty Omeg, do których konieczne były eliminacje. Tryumfatorem tych zmagań została załoga Karola Ficka. W drugiej części dnia do startów stanęli uczestnicy wyścigów SUP-ów oraz kajaków na wesoło. Zaciętą rywalizację w wyścigu kajaków wygrali Przemysław Dziki i Radosław Dziki, zaś zwycięzcą w wyścigów SUP-ów okazał się Mateusz Piecuch. Wieczorem przyszedł czas na wspólną zabawę przy dźwiękach zespołu Klang oraz lidera zespołu Niezbędny Balsat Bogdana Balcerzaka, którzy wprowadzili wszystkich uczestników we wspaniałe nastroje.

Niedziela tradycyjnie rozpoczęła się od meczu piłki wodnej, a rywalizacja pomiędzy drużyną Przyjaciół Edka a Resztą Świata, okazała się zwycięska dla tych pierwszych. O godzinie 12.00, w samo południe, wszyscy spotkali się w przebraniach i gotowości do windsurfingowego biegu memoriałowego. Decyzją wszystkich zebranych na plaży widzów, nagrodę główną za najlepsze przebranie otrzymały Glony Solińskie. Na koniec podsumowania imprezy i wręczenia nagród dokonał Prezes KU AZS UR dr Maciej Huzarski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Regaty windsurfingowe

Klasyfikacja kobiet:
1. Dziki Lilianna
2. Gil Anna
3. Drozd Anna

Klasyfikacja mężczyzn
1. Nizioł Łukasz
2. Piecuch Mateusz
3. Noworól Zbigniew

Regaty OMEG

1. Drużyna w składzie: Ficek Karol, Ficek  Dominika, Ficek Anna, Ficek Marcin, Zaborniak Małgorzata
2. Drużyna w składzie: Sądecka Dagmara, Ligacz Agnieszka, Wacnik Paweł, Orszulak Amelia, Kulasa Marcelina

Kajaki na wesoło

1. Przemysław Dziki, Radosław Dziki
2. Wojciech Rzeszut, Natalia Wilk,
3. Karina Stefaniszyn, Grzegorz Golatowski

Wyścigi SUP

1. Matusz Piecuch,
2. Radosław Dziki
3. Przemysław Dziki

Najlepsze przebranie:

Glony Solińskie -Marcelina Kulasa, Jerzy Kulasa

Tekst i foto: Organizatorzy AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj