Windsurferka Pola Wawrzyniak najlepsza na świecie

0
1118

Wody Zatoki Puckiej, gdzie w dniach 25-30 czerwca odbywały się Mistrzostwa Świata juniorów i masters w formule Foil Windsurfing, okazały się szczęśliwe dla AZS Sailing Team Poznań. Podczas ulewnej ceremonii wręczenia medali na podium dwukrotnie stawały reprezentantki AZS Poznań.

Tytuł mistrzyni świata juniorów wywalczyła Pola Wawrzyniak, a na podium towarzyszyła jej Karolina Gajdzińska, która ukończyła regaty na trzecim miejscu wśród juniorek i drugim miejscu w kategorii U17.

– Po pięciu dniach zaciętej rywalizacji w zmiennych warunkach udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w kategorii dziewczyn! Dziękuję za wsparcie ze strony trenerów Piotra Myszkowskiego i Maćka Dziemiańczuka. Dziękuję też za wszystkie słowa otuchy – komentowała na gorąco po ostatnim wyścigu Pola.

Na starcie wśród chłopaków stanęli także Michał Krawczyk, który z każdymi regatami pnie się do góry i znów nie zawiódł, plasując się na 15. pozycji. Maciej Popłonyk skończył zaś na wysokim dziewiątym miejscu w kategorii U17. Obaj zawodnicy potrafili zabłysnąć pojedynczymi wyścigami ukończonymi w pierwszej piątce.

Wśród mastersów startował Jacek Dubaniewicz, który po dzielnej walce zajął 14. pozycję.

Słoneczny i wietrzny Puck sprzyjał rywalizacji na wodzie. Rozegranych zostało dużo, bo aż 19 wyścigów. Kilka dni zmagań przyniosło nam wspaniałe rezultaty, które potwierdziły dobry kierunek szkolenia. Windsurfing rośnie nam w siłę! Warto przypomnieć, że Foil zadebiutuje już na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.